BT Öğretmenlerine Yapılan Haksızlık CNNTURK'te - VİDEO

​CNNTURK Anahaber bülteninde Perşembe günü konu, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin uğradığı haksızlıklar oldu.

Öğretmen Atamaları 01.08.2014, 14:10 01.08.2014, 14:12
BT Öğretmenlerine Yapılan Haksızlık CNNTURK'te - VİDEO
 Nevşin Mengü'nün sunduğu Anahaber bülteninde, Fatih Projesinde bir öğretmen sorunu olduğunun altı çizildi; öğretmenlerin bu sistemi ne kadar bildiklerinin ve ne kadar uygulayabildiklerinin çok tartışmalı olduğuna değinilerek bu bağlamda sorunun çözümü için bir öğretmen açığı olduğuna fakat bu açığın da alanında 4 yıl eğitim alan Bilişim Teknolojileri mezunu öğretmenlerle değil yerine kurs verilen öğretmenlerle giderilmeye çalışıldığına dikkat çekildi. Konunun uzmanları ve mağdur öğretmenler ile yapılan röportaja haberde yer verildi.

Gazetekamu.com

Yorumlar (8)
Canım öğretmenlerim 6 yıl önce
mebin yökten haberi yok, yökün mebden haberi yok. plansız bir eğitim sisteminden başka ne olacak ki... bilgisayar öğretmenliğini bırakın bilgisayar veya elektrik elektronik mühendisliğine geçin geç olmadan...
keşke 6 yıl önce
dediğiniz gibi isteğe bağlı olsaydı. çok çok az kontenjan var o iş için..
vatandas 6 yıl önce
zaten yetkin olmayan alan dışı öğretmenlere böyle kurslar verılerek eğitimde kaliteyi yerin dibine soktular...
BT Rehber 6 yıl önce
bilişim teknolojileri öğretmeni açığı azımsanamayacak miktardadır. fakat bu haberde de çarpıtmalar bulunmaktadır. 100 saatlik kursla alınan belge bt rehber öğretmen belgesidir.
bu belge onu alan öğretmenlere derse girme hakkı vermiyor. belgeyi alan bt rehber öğretmenleri fatih projesi ile gelen bilişim ekipmanlarının sürekli çalışır halde tutmak için teknik bir görev yürütmektedirler.
itec formatörü 6 yıl önce
atanamayan öğretmen arkadaşlarımın bu işi yapmaları en doğal haklarıdır bu böyledir.. ama görevdeki öğretmenlerimiz bu iş benim işim değil deyip, öğretmene, öğrencile projeyi tanıtıp öğretmekten çok uzaklar.
bu iş de diğer branş öğretmenlerine kalmakta...
yazık günah 6 yıl önce
hakkımıı helal etmiyorum bt öğretmeni olarak bu işte kimin parmağı varsa alt üst çalışşan çalıştıran kursu açan haram olsun allah hakkımızı hem bu dünyada hem öbür dünyada sorsun
yazık 6 yıl önce
lise matematikte 5yıl okuyup işşizlik yaşayanlara allah sabır versin egiitim fakülteleri kaldırılmalı
sosyal bilgiler öğretmeni 6 yıl önce
hiç kimse kusura bakmasın bu ülkede en çok mağdur edilen öğretmen grubu sosyal bilgiler öğretmenleridir. 2500 atama görmedik. sayımız 23.000 artık meb aklını başına al sabrımız kalmadı. ihtiyacın yoksa biz neden varız. üniversiteyi spor olsun diye okumadık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@