Cansel Güven Şubatçıları Yazdı

Cansel Güven Şubatçıları Yazdı

Anadolu Eğitim Sen Başkanı Cansel Güven Şubatçıları Yazdı

 Sizler sınıflarda olmayı hak ettiği halde sokaklara, eğitim tüccarlarının insafına, KPSS pazarına itilmiş meslektaşlarımsınız. Kimileri (?!) size “öğretmen” demek için atanma şartını koşuyor olsa da bir doktorun elinde steteskop yokken de doktor, sanatçının elinde kemanı yokken de virtüöz olması gibidir halimiz, ÖĞRETMENİZ! Bize liyakat biçenlerin tamamı alanımıza turist iken hadsizlikleri sınır tanımıyor ne yazık ki...

Siz hiçbir zaman öğretmen nezaketini bozmadınız, seviyeyi koruyarak en güzel, en demokratik şekilde hak aramaktasınız. Yüz binlerce öğretmenin ve ailesinin feryadı artık her platformda duyulmaktadır, sağırların da dile gelmesi yakındır, inanın.

Birbirini tanımayan ve birbirine benzemez binlerce öğretmenin aynı talep ve üslupla hak aramasının çok büyük bir önemi var. Bu dayanışma siyaseten bölünmediği, branşla ayrılmadığı, atama dönemleriyle sınırlanmadığı takdirde mutlaka zaferle karşılık bulacaktır.

12 Günlük oturma eylemi ile sembolleşen, ortak sendikal metinlerle ilklerin yaşandığı, büyük fedakarlıklarla sürdürdüğünüz şubat ataması talebinizin karşılık bulması için hepimiz bilendik, umutlandık. Sendikal zeminde de süreceğine inandığımız dayanışma ile atama müjdelerinizi de alacağımızı düşünüyoruz. Kişisel olarak benim ve yöneticisi olduğum Anadolu Eğitim Sendikası’nın koşulsuz desteği her zaman yanınızda olacaktır. Abdi İpekçi parkında üşüyen ellerimizi ısıtırken içtiğimiz çaylar şahit olsun. Onurlu duruşunuzla gurur duyuyor, çocuklarıma öğretmen olmanızı diliyorum…

Cansel GÜVEN
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı

Cansel Güven Şubatçıları Yazdı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

38 Yorum