Çift ana dal mezunları mağdur edilmiştir

Çift ana dal mezunları mağdur edilmiştir

2013 KPSS’de alan sınavı getirilmesiyle birlikte çift ana dal mezunları mağdur edilmiştir.

 Ben hem Sosyal Bilgiler hem de Almanca öğretmenliği çift ana dalını okudum iki diplomam var

Fakat alan sınavında tek bir alana girme mecburiyetinde kaldım, kontenjanlar sınavdan önce belli olmadığı için yıllardır kadro verilmeyen Almanca yerine Sosyal Bilgiler alanından sınava girdim. Bu sene Almancaya 400 kontenjan verildi. Benim p10 puanım ve sıralamam ve hatta p121 puan ve sıralamam Almancadan atanmaya yettiği halde alan sınavına Sosyal Bilgilerden den girdiğim için Almancaya tercih hakkı verilmiyor. Bu durumda biz çift ana dal mezunları o diplomaları boşuna mı aldık boşuna mı emek verip okuduk?

Çift ana dal mezunlarına ek bir düzenleme getirilmesi gerekmiyor muydu? Önümüzdeki sene biz çift ana dalı olanlar hangi alandan sınava gireceğimize nasıl karar vereceğiz kontenjanlar baştan açıklanmadan seneye hangi alandan sınava hazırlanacağız çok büyük endişelerimiz var ve çok mağdur edildik. Alan sınavından önceki yıllarda p10 puanımızla istediğimiz alandan tercih hakkımız açılırken bu sene sadece sınava girdiğimiz alandan tercih yapabiliyoruz diğer alanı boşuna okumuş oluyoruz.

Bir okurumuz.

Memurlar.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum