banner476

Dershane Öğretmenleri Ön Başvuru Sayfası 2015

MEB'in dershaneler ve etüt merkezlerinde çalışan öğretmenlerin atama yapılacağı öğretmen kadrolarını belirlemek için ön kayıt alacağı duyurulmuştu.Bu ön kayıt tarihi ise bugün itibari ile başlıyor. Ayın 24'üne kadar devam edecek olan kayıt sürecini "Dershane Öğretmenleri Başvuru Sayfası" adlı haberimizden güncel olarak takip edebilirsiniz. Dershane ve Etüt merkezlerinde çalışan öğretmenlerin başvuru sürecinde gelişen tüm olaylar Mebpersonel editörleri tarafından anlık olarak haberimizde eklenecektir

Öğretmen Atamaları 22.06.2015, 08:19 22.06.2015, 08:21
Dershane Öğretmenleri Ön Başvuru Sayfası 2015

  22-24 Haziran tarihleri arasında dershane ve etüt merkezlerindeki öğretmenlerin hangi alanlara atanacağını belirlemek için olan ön kayıt alınacaktır. Bu Ön kayıt sürecini Mebpersonel.com sitesindeki "Dershane Öğretmenleri Başvuru Sayfası" adlı haberimizden takip edebilirsiniz. 24 Haziran'a kadar devam edecek olan ön başvuru sürecinde gelişen tüm olaylar Mebpersonel editörleri tarafından haberimizde eklenecektir.Başvuru ile ilgili bilmek istedikleriniz için haberin devamına bakabilirsiniz...


 
  Milli Eğitim Bakanlığı alınacak öğretmenlerin alanlar yönünden belirlenmesi için öncelikle ön başvuruları alacak. Dershane öğretmenlerinin bu süreç için ön başvuru tarihleri ise: 

22 Haziran 2015 Pazartesi - 24 Haziran 2015 Çarşamba
 
BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN ALINACAK

MEB'in duyurusuna göre, öğretmenliğe ön başvuru, elektronik ortamda http://ikgm.meb.gov.tr web adresinde açılacak link üzerinden 22-24 Haziran 2015'te yapılacak. Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve bu başvurularla ilgili elektronik başvuru formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler vasıtasıyla en son görev yaptıkları dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinin bulunduğu il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak.
      
Ön başvuru, yalnızca dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinin atanacakları öğretmen kadrolarının alanlar itibarıyla belirlenmesi amacıyla yapılacak ve başvuruda bulunanlara herhangi bir hak sağlamayacak. Ön başvuru alanların tespiti bakımından yapıldığından, şartları taşıyan söz konusu personelin ön başvuruda bulunmaları atama yapılacak alanlara ilişkin kontenjanın belirlenmesi bakımından önem taşıyor.
      
Atamaya esas asıl başvuru, ön başvuru sonucunda belirlenecek atama yapılacak alanlara ilişkin kontenjana atanmak üzere 1 Temmuz-1 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.

BAŞVURU SİTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ  (Başvurular başladığı anda İKGM sitesinde link açılacaktır)


MEB tarafından dershane ve etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinin öğretmenliğe geçişlerinde atanacakları kadro alanlarının belirlenmesiyle ilgili ön başvuru duyurusu yayımlandı.
      
Buna göre, dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinden 22-24 Haziran 2015 tarihleri arasında ön başvuru alınacak.
      
Ön başvurular için 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde 14 Mart 2014 itibarıyla yönetici, öğretmen, uzman öğretici veya usta öğretici olarak çalışmakta olma şartı aranacak.
      
En az altı yıl sigorta primi şartı


Ayrıca, bu kanun kapsamında faaliyet gösteren dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde sigorta primi ödenmiş çalışma süresinin, 1 Ocak 2014 itibarıyla en az toplam altı yıl (2160 gün) olması gerekecek.
      
Başvuru yapacakların KPSS şartı hariç olmak üzere, MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde öğretmen olarak atanacaklar bakımından belirlenen şartları taşıması istenecek.
      
Bu kapsamda, başvuranlarda aranacak diğer hususlar şöyle olacak:


"Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacak). Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararında belirtilen yükseköğretim programlarının birinden mezun olmak. Eğitim fakültesi mezunu olmayanlar bakımından, Bakanlık ile YÖK işbirliği çerçevesinde açılan ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans, pedagojik formasyon programı/pedagojik formasyon eğitimi sertifikası, ilköğretim sınıf öğretmenliği sertifikası ve İngilizce öğretmenliği sertifikası programlarından birini başarıyla tamamlamış olmak.
      
Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, yükseköğreniminin ve/veya pedagojik formasyon belgesinin YÖK tarafından yurtiçindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak."

Mebpersonel // Özel Haber

"Bu haberin tüm hakları mebpersonel.com sitesine aiittir.Aktif Link ve Bağlantı olmadan kullanılması yasaktır"
 
Yorumlar (6)
drs 5 yıl önce
herkes için hayırlısı olsun
aday 5 yıl önce
bugün ayın 22 si ve başvuru linki yok
dershaneci 5 yıl önce
Niye başvurma sayfasi açilmiyor?Nasıl başvuru yapicaz?Link neden açilmiyor?
başvuru sayfası 5 yıl önce
başvuru sayfası açılmıyor
öğretmen 5 yıl önce
bedavadan öğretmen olun kpsss girenlerin günahı ne ozaman ömürboyu kul hakkı yiyin bakalım.
tekin 5 yıl önce
Ssk15 eksik olduğu için başvuru yapamadım ama günü eksik olan bir çok insan başvuru yapmış adalet mi bu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@