Devlet Bahçeli: Atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz

banner483

Bahçeli Kadrosu olmadan çalışan öğretmenleri kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceklerini, her öğrenciye başarılı olmak kaydıyla 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceklerini vaat etti.

Öğretmen Atamaları 12.05.2015, 16:15 12.05.2015, 16:17
Devlet Bahçeli: Atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türk Telekom Meydanı'nda düzenlediği mitingde, asgari ücretle geçinen insanların, emeklilerin açlık sınırının altında olduğunu, memurun, işçinin, çiftçinin zor durumda olduğunu belirtti.

Süleyman Şah Türbesi'nin yerinin değiştirilmesini eleştiren Bahçeli, şunları söyledi:

"Sayın Davutoğlu, madem Süleyman Şah'ın türbesini ziyaret edecektin, sınırlarımıza 38 kilometredeki eski yerini nasıl bir korkaklıkla terk ettin? Vatan topraklarını gece yarısı operasyonuyla nasıl bırakıp kaçtın? Elleri öpülesi ceddimiz Süleyman Şah'ın türbesini ve Saygı Karakolu'nu bombalarken aklın neredeydi, vicdanını kimlere teslim etmiştin? Sayın Davutoğlu, alan aldı, satan sattı, bundan sonra sana düşen, sana kalan ömrün boyunca duyacağın vicdan azabıdır."

Seçim bildirgesi

Bahçeli, 3 Mayıs'ta açıkladıkları seçim bildirgesinin büyük heyecan uyandırdığını dile getirerek, "Beş ana projemizle milletimizin tüm sıkıntılarını çözmek için yola koyulduk. Kararlıca diyorum ki, yoksullukla savaşacağız, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz. Üreten ekonomi programımızla sanayinin, işadamlarımızın, aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır. Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır. Ülkemizi 2023'te bölgesel güç ve küresel aktör, 2053'te de küresel güç mertebesine çıkaracağız" diye konuştu.

"Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz"

Esnaf ve sanatkarlardan yeni iş yerleri açanları beş yıl süreyle gelir vergisinden muaf tutacaklarını, sigorta primlerinin yarısının beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacağını ifade eden Bahçeli, şoför esnafının aldığı yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacaklarını belirterek, "Esnaf, Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesini yapacağız" dedi.

"Üniversite sınavlarını kaldıracağız"

Kadrosu olmadan çalışan öğretmenleri kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceklerini, her öğrenciye başarılı olmak kaydıyla 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceklerini vaat eden Bahçeli, "Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkanı sağlayacağız. Emniyet mensuplarımızın çalışma şartlarını ve özlük haklarını iyileştirecek, bu kapsamda polislerimizin ek göstergesini 3600'e çıkaracağız. Astsubaylarımızın intibaklarını yapacak, haklarını verecek, uzman jandarma ve uzman erbaşların tüm mağduriyetlerini gidereceğiz" şeklinde konuştu.

Gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek için var güçleriyle çalışacaklarını vurgulayan Bahçeli, taşeron işçilere kadro vereceklerini, kapatılan belde belediyeleri, özel idareler ve köyleri yeniden kuracaklarını, kamuda sözleşmeli, geçici, 4/B'li, 4/C'li, vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenlerin hepsini kadrolu yapacaklarını sözlerine ekledi.
Kaynak: AA
banner482
Yorumlar (3)
bitecekmiş dertlerimiz 6 yıl önce
tamam o zaman oylar mhp ye
şems ve kamer 6 yıl önce
sn bahçeli tek başına gelemeyeceğine göre koalisyonu kiminle kuracak.vaadler fena değil,güzel.adana mavrası değildir inşAllah.hayırlısı.mhp hızlı başladı maşAllah...
reis 6 yıl önce
ya hele başkanım süleyman şah meselesine karışma da bu seçimde oylar sana.mitingler,reklamlar arttırılmalı yeterince çalışma olursa mhp oyunu fazlasıyla arttıracak.elazığa önem verin bu seçimde en az 1 mv.ne kesin gözüyle bakıyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@