DEVLET -PKK-ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ

DEVLET -PKK-ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ

DEVLET -PKK-ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ

 Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı dönem başında yeni düzenlemesini kamuoyuna sunmuştu. Yeni düzenlemeye göre öğretmen atamaları ve eş durumu, özür atamaları gibi ara dönemde yapılan atamalar sadece ağustos ayında yapılacaktı.

Buraya kadar her şey normal fakat hükümetin düzenleme dışına çıktığı bazı noktalar ve çıkmadığı noktalar Türkiyeyi zor duruma düşürecek gözüküyor.

Başbakanın talimatı üzerine yeni bakan sayın Nabi AVCI ilk iş olarak eş durumu, özür durumu atamalarını Şubat ayının ilk çeyreğinde uygulamaya koydu.

Binlerce parçalanmış bölünmüş aile mutlu oldu , anneler babalar çocuklarına kavuştu kavuşacak .

Buraya kadar her şey çok güzel görünüyor fakat bu uygulamanın mecburi getirisi olan ilk atama yapılmadığında doğacak sıkıntılar için ateşten gömle
ği kimin giyeceği merak konusu. Başbakan mı yoksa yeni Bakan Nabi AVCI mı ? 

Sıkıntı nedir ? 

Bilindiği üzere eş durumu , özür durumu atamaları % 90 ve üzeri, öğretmenleri doğudan batıya kaydırır .Doğu illerinde olan hali hazırdaki öğretmen açığı iki katına çıkar. Bu zamana kadar bunun sonucunda devlet hep ilk atamayı yapmak zorunda kalmıştır ve yapmıştır. Ama bu sene ''ilk atama olmayacak .'' olgusu öğretmenlerin , velilerin , vatandaşın canını oldukça sıkmıştır.

Bunun sebebi doğu illerinde oluşacak öğretmen açığının nasıl doldurulacak olması .Cevabı ''ücretli öğretmenlik'' olan bu durum PKK - KCK kanadına fırsat tanıyor. Yeri geldiğinde öğretmen kaçıran , korkutan , sindiren bu oluşumlar devletin eğitim kademelerine bu sayede rahatlıkla ulaşabilecektir.

İstediği propagandayı , söylemi yaş aralığı 06-18 olan öğrencilere aşılayacaktır.Barış sürecinin söylenmeye başlandığı bu günlerde mücadeleyi baltalayacaklardır.


Bilindiği üzere öğretmen açıkları günümüzde ücretli öğretmenlikler ile telafi ediliyor .

Fakat il- ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri öğretmen formasyonuna sahip eleman bulamadıklarında üniversite mezunlarına onu da bulamadıklarında lise mezunlarına dahi öğretmenlik yapma fırsatı sunuyor.Bu durum da takdir edersiniz ki eğitimi kötüye kullanmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürüyor.

Biz şuan merak etmekteyiz , böylesi hafife alınamayacak bir konuda devlet eş durumu atamalarından mı vazgeçecek, boşalan kadrolar için sürpriz bir ilk atama mı yapacak yoksa korkulan başa gelecek ve PKK'nın KCK'nın eline çocuklarımızı mı bırakacağız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum