banner476

Dinçer, 40 Bin Öğretmen Ataması Ağustos ayı sonunda olacak

40 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak-'' sorusu üzerine Dinçer, torba kanunda yer aldığı gibi bu yıl içinde 40 bin öğretmen ataması yapılacağını anımsattı.

Öğretmen Atamaları 09.08.2012, 11:24 09.08.2012, 11:24
Dinçer, 40 Bin Öğretmen Ataması  Ağustos  ayı sonunda olacak
40 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak-'' sorusu üzerine Dinçer, torba kanunda yer aldığı gibi bu yıl içinde 40 bin öğretmen ataması yapılacağını anımsattı.

Dinçer, ''Bu bizim için olumlu ve mutluluk verici bir durum oldu. Bu sene hükümetimiz 17 bin kadroyu şubat ayında, 40 bin kadroyu da şimdi vererek belki de tarihimizdeki en yüksek kadroyu tahsis etmiş oldular. Aslında gönlümüz, hemen işlemleri tamamlayıp öğretmenlerimizi almayı arzu ediyor ama bunun bir alt yapı çalışması olacak'' diye konuştu.

Atamaya ilişkin kılavuzun yayınlanacağını belirten Dinçer, atamalar için başvuru süresinin de ilerleyen zamanda belirlenerek duyurulacağını söyledi. Dinçer, ''Kanun Hükmünde Kararname ile öğretmen alımlarını biz Ağustos ayında yapmayı düzenlemiştik. Dolayısıyla çok büyük ihtimalle Ağustos ayının sonuna doğru alımları gerçekleştirmiş olacağız'' dedi.

''En çok hangi branşlarda öğretmen alımı yapılması öngörülüyor-'' sorusu üzerine ise Dinçer, ''Şu anda kesin belli değil ama yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Özellikle 4+4+4'ten sonra ve bir de seçimlik derslerin konulmasıyla ilgili düzenlemelerden sonra ihtiyaç için ayrı bir çalışmayı yürütüyoruz. Muhtemelen onu da Ağustos ayının başına kadar bitirmiş oluruz'' diye konuştu.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (2)
müzik öğretmenliği 8 yıl önce
en az 400 alım istıyoruz
Egemen 8 yıl önce
din kültürü öğretmenliğine ennnnn az 10.000 kadro veriyorum. şimdiden yazayım buraya. 1/4'ü tek branştan olduktan sonra bizi 80.000 atama bile paklamaz. çok da umutlu olmayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@