Dinçer, OrtaÖğretimde Öğretmene İhtiyaç Olacak

Dinçer, OrtaÖğretimde Öğretmene İhtiyaç Olacak

Milli Eğitim Bakanı Dinçer Ortaöğretimde Öğretmene İhtiyaç Olacak.

Milli Eğitim  Bakanı Ömer Dinçer gazetecilere 4+4+4 sistemini anlattı. İşte konuşmasının satır araları;

Bakan Dinçer konuyu İHL okullarına bağlamanın yanlış olduğunu vurguladı. Dinçer; "Bu meselenin İHL okullarını açmak üzere yapıldığına dair tartışmalar ve ideolojik zemin üzerine görüşmeler yapmak üzere Dünya’nın hangi ülkesinde 8 yıllık kesintisiz bir eğitim var onu göstersinler biz yine bugün ki tartışmaların anlamı üzerine bir değerlendirme yapalım."

12 yılıık kademeli eğitimle ilgili Dinçer "12 yıllık kademeli eğitim Dünyada ki değişme gelişmelere paralel olarak yapmak zorunda olduğumuz bir uygulama zaten." dedi.

 Eğitime başlama yaşının 1 yaş geriye çekilmesiyle ilgili olarakta Dinçer; "Başlama yaşı olarakta 5 yaşını doldurmuş 6 yaşından gün almış çocuklarımız için zorunlu eğitimi başlama yaşı olara belirliyor. Eğer bu yaş meclis tarafından uygun görülürde 1 yıl erkene alınırsa biz müfredatımızı çocuklarımızın pedagojik özelliklerine göre yeniden tanzim edeceğiz."

Okul öncesiyle ilgili olarakta; "Okul öncesiyle ilgili hiçbir taviz vermeyeceğiz. Okul öncesi eğitim yine devam edecek. 2013 yılında % 100 okul öncesi okullaşma projemizde devam ediyor." dedi.
*Oluşacak öğretmen ihtiyacına karşılık ise Dinçer ; "Okul öncesi ve ilköğretimde yeni 12 yıllık kademeli eğitimde öğretmen ihtiyacımız olmayacak ama ortaöğretimde olacak." dedi.

Meb Personel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum