banner476

E-okul veli bilgilendirme sistemi | E- okul karne

E-okul veli bilgilendirme sistemi | E- okul karne sorgulamak için, MEB e-okul VBS sorgu ekranı için tıklayınız.

Öğretmen Atamaları 01.01.2016, 08:48
E-okul veli bilgilendirme sistemi | E- okul karne

  E-okul karne notu öğrenme, e-okul üzerinden VBS yani veli bilgilendirme sistemini kullanma, E-okul veli, eokul yönetici girişi gibi sorgulama işlemleri için en doğru adreste olduğunuzu bilmenizde fayda var. Öğrenci karne ve öğrenciye dair her türlü bilgi artık 20. yüzyıl gereği internet çağında bulunduğumuz için MEB E-okul üzerinden görüntülenebiliyor. Hem öğrenciler karne notlarını güncel olarak görebiliyor hem de veliler öğrencilerini, çocuklarını e-okul veli bilgi sistemi aracılığı ile takip etmiş oluyor. Bu hizmeti öğrencilere ve velilere Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) sağlıyor.Veli Bilgilendirme Sistemi(VBS) ile e-okul üzerinden siz de çocuklarınızı takip edebilir, çocuklarınızın notlarını anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca e-okul üzerinden öğrencilerin okuduğu kitap sayılarına ve kitap ismine kadar eğitim evrakı açısından elektronik ortam üzerinde oldukça fazla bilgi yer almaktadır. E-okul öğrenci girişi ve e-okul veli girişi sayfalarından MEB'in sunduğu bu hizmete kolaylıkla erişilebilmekte, bilgilere anında ulaşılabilmektedir. İnternet çağının getirmiş olduğu bu MEB E-okul teknolojisini veliler ve öğrenciler yoğun olarak kullanmakla birlikte bazı hususları da merak etmektedirler.

E-okul ne işe yarar? E-okul'a öğrenci olarak nasıl girilir? E-okul'a veli olarak nasıl girilir? E-okul'a yönetici/öğretmen girişi nasıl yapılr? gibi soruların cevabı en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

E-okul'da Duyurular, devamsızlık bilgileri, e-okul öğrenci not bilgileri, e-okul sınav ve proje bilgileri ve daha sayamadığımız bir çok modül bulunmaktadır. E-okulda bulunan bu modüllerden ilgili kısıma tıklatarak açılan ekrandan detaylı bilgiye sahip olunabilmektedir.

E-Okul'a giriş için 11 haneli TC kimlik numarasının kullanımı şarttır. TC kimlik numarası girildikten sonra sistem tarafından o anda karşınıza çıkan güvenlik numarasını da girdiğinizde karşınızda e-okul'u bulacaksınız. Bundan sonra sol bölümde yer alan butonlardan istediğiniz işlemi yapabilir, öğrenciniz ile ilgili bilgiye anında ulaşabilir, çıktı alabilir, sayfayı yazdırabilirsiniz.


Bütün bunlarla birlikte e-okul veli bilgilendirme sistemi, e-okul öğrenci girişi hizmetlerine mobil cihaz aracılığı ile de ulaşılabiliyor. Mobil cihazlar için Android ve IOS uygulamaları ile e-okul'a mobilden de erişim sağlanabiliyor.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@