banner476

Ek 10 Bin Öğretmen Ataması Yapılır mı?

Öğretmen adaylarının gözü kulağı MEB'de. Ek öğretmen ataması için haber bekleniyor. Peki 10 bin öğretmen ataması yapılacak mı?

Öğretmen Atamaları 02.11.2017, 08:54 03.11.2017, 08:37
Ek 10 Bin Öğretmen Ataması Yapılır mı?

Öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığından gelecek öğretmen atamasına odaklanmış durumdalar. Öğretmen atamaları yapılacak mı? Yapılmayacak mı? Bu sorunun cevabı herkes tarafından merak ediliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenler ile ilgili soruşturmaları sürdürürken ciddi bir sayıda sözleşmeli öğretmeni görevden aldı. Bunun üzerine oluşan öğretmen ihtiyacının kapatılması için ek öğretmen atamasının yapılması gerekiyor.

Ek öğretmen ataması için Milli Eğitimden haber beklenirken Bakanlıktan ses seda yok. Bir çok İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ücretli öğretmen alımına devam ediyor. Bu durumda ciddi bir öğretmen ihtiyacının olduğunu gözler önüne seriyor. Fakat ne yazık ki öğretmen ihtiyacı atamayla değil bu yolla çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor.

Ek öğretmen atamasının yapılması artık zora girmiş durumda. Bakanlık Şubat ayında yapılacak olan atamaya odaklanmış durumda. 2018 yılında da tek atamanın yapılması planlanıyor. Üstelik bu sayı gerçekten komik bir rakam. Koca bir yılı sadece bir atamayla kapatacakken 20 bin öğretmen atamasının yapılması kabul edilebilir bir durum değil. 

Madem ki 2018 yılında tek atama yapılacak, bu durumda atama sayısının yukarı çekilmesi gerekiyor. Sözü verilen 10 bin ek öğretmen atamasının Şubat atamasına eklenerek en az 30 bin öğretmen atamasının yapılması gerekmektedir.

Mebpersonel.com olarak öğretmen atamalarının yakından takipçisi olacağız. Öğretmen atamalarıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ederek siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (25)
meb 3 yıl önce
çok önem verdikleri eğitimi böyle rezil etsinler başları sıkıştığında öğretmeni suçlasınlar yeter ki onlar bulundukları yeri korusunlar
Ek atama yapılmalıııı 3 yıl önce
Atanacakken şimdi bir haber bekliyorum :(( +5-5 kuralına uyulmayanların yerine ek atama yapınsınn
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu 3 yıl önce
Diyorsunuz ki 20 bin alımda ciddi sayılar soruşturmayı geçemedi. Ek atama şart. Ne kadar eksik varsa o kadar 2017 Mayıs mülakatı ile alım yapılmalı. Biraz adalet biraz vicdan ya. Mağdur edilmiş bizleri de unutmayın. Sadece bir tarafı görme mebpersonel.
öğretmen 3 yıl önce
bu nedir ya güvenlik soruşturmasından geçemeyenlerin yerine mayıs mülakat puanlarıyla ek atama yapılır şubata bu kontenjanları devretmek sınırda kalmış insanların hakkını yemek olur bunu düşünerek haber yapın meb personel
Hak ararken haksızlık etmeyin 3 yıl önce
20 bin alım az olabilir bu sayıyı arttırmak için destek olan haberler yapın ama bize verilmiş 20 bin alımda gitmeyenler yerine mayıs mülakatına ek atama yapılmalı. Madem ciddi sayılar var soruşturmayı geçemeyen zaten meb bakanı açıklama yaptı ekim sonu kasım başı ek atama atama olacak diye. Şimdi biraz da bizim için bir haber, araştırma yapar mısınız?
mülakatsiz 3 yıl önce
Alim sayisi muhim degil. Sinavda 1. De olsan mulakat varsa atanmama olasiligi da var. O sebeple sayidan öte mulakatin kalkmasi lazim
Direnişiniz bitmiş anlaşılan 3 yıl önce
MEB ve C.başkanı Pes ettirmiş sizi.
İnat ettiler ve kazandılar 3 yıl önce
Biz atama bekleyenler de mağlup olduk. Söz ver ama yerine getirme!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@