EK ATAMALAR - Yorum Yazısı

EK ATAMALAR - Yorum Yazısı

EK ATAMALAR - Yorum Yazısı

 Kontenjan dağılımdaki adaletsizliği sanırım her kesim kabul etmek zorunda kaldı. MEB bu anlamda çok açık bir ayrımcılık yapmıştır. Dinkültürü öğretmenleri atanmasın demiyoruz mutlaka onlarında emekleri vardır. Fakat siz 3 bin ek atamanın 2 bin küsürünü bu branşa verirseniz bu aleni saygısızlık olur. Ek atamaya kendini bağlamış sınırda kalmış yüzlerce kişi var. Bu öğretmenlerimiz 3-5 kontenjana bile muhtaçken ek atama gibi bir durumda bu gerçek anlamda adaletsizliktir. MEB ilerlemeye çalışırken yaptıklarıyla her adımda geriliyor. Gerilemeden kasteddiğimiz işlevsellik ve adalet anlamındadır. Bu durumun telafisi yapılmak zorundadır. MEB şubat ataması ile mutlaka diğer branşlarada hak tanımalıdır. Aksi halde 2013 Eylül Ek Ataması bir utanç tablosu olarak kalacaktır. Bu noktada konu ile ilgili yazımızı meb ilgili kurumlarada ileteceğiz, en azından bu durumun tepki topladığı mesajını vermek adına. 
Buradan Dinkültürü öğretmenlerimiz yanlış anlam çıkartmasınlar, bizler siz atanmayın demiyoruz, tabiki atanın ama diğer branşlar ile aynı koşullar altında. Belki birileri rövanş almaya çalışıyor. Bu işi bir rövanş alma durumuna çevirirsek öğretmenliğin kutsallığını yok etmiş oluruz. Geçmişteki yaşananların faturasını bugünün kıymetli genç öğretmenlerinden çıkartmayı bırakalım artık...

Ender ARSLAN

Mebpersonel.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

18 Yorum