banner476

Ek öğretmen atamaları yapılabilir. İşte detaylar

Öğretmen atamaları talebi karşılığını bulacak mı?

Öğretmen Atamaları 10.08.2020, 14:50
Ek öğretmen atamaları yapılabilir. İşte detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını 1 Eylül tarihinde gerçekleştirecek. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için mülakat süreci tamamlandı adayların branş bazında sıralamaları da açıklandı. Ağustos ayının son haftası tercihleri alınacak adayların atamaları 1 Eylül tarihinde törenle gerçekleştirilecek. 1 Eylül'de atamaları yapılacak olan çiçeği burnunda öğretmenlerin 15 Eylül'e kadar göreve başlamaları bekleniyor.

Bakanlık bu son 20 bin öğretmen ataması ile birlikte toplamda 2020 yılında pandemi sürecinde 40 bin öğretmen ataması yapmış olacak. Diğer yandan yeni öğretmen atamaları talebi sosyal medyada ses getiriyor. 40 bin öğretmen atamasının yetersiz olduğunu düşünen öğretmen adayları karma (2018-2019) atamadan dlayı atanamadıkları gerekçesiyle yeni bir ek atama yapılmasını talep ediyor. Yeni bir öğretmen atamasının da sadece 2019 KPSS puanları baz alınarak yapılmasını dile getiriyorlar. Yeni öğretmen atamaları yapılması için MEB Personel Genel Müdürlüğü ile de sürekli iletişim halinde olan adaylar taleplerini son dönemde sıkı bir şekilde sosyal medyadan dile getirmeye başladı. 

Bugün bilindiği üzere bakanlar kurulu toplantısı var. Bakanlar kurulu toplantısından ek atama müjdesi bekleyen öğretmen adayları twitterda gündeme gelerek yine seslerini yetkililere aktardı. Okulların açılması ve ikili eğitime geçiş ile birlikte öğretmen ihtiyacının artacak olması adaylara yeni bir atama yapılması konusunda umut veriyor. Ek 20 bin öğretmen ataması pandemi sürecinde yapılabilir. Bu konuda resmi açıklamaları Milli Eğitim Bakanlığı ilerleyen günlerde yapabilir. mebpersonel.com olarak bu haberimizde ek atama isteyen öğretmenlerin taleplerini sizler için düzenledik. Haberimizin alt kısmında ek atama talebi için atılan twitleri bulabilirsiniz.

 

2019 Kpss mağduriyet dolu bir yıl geçirdi gerek denkleştirilmemiş puan gerekse lise branşlarına berilen kontenjan. 

Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor. 


Bugün yapılacak toplantıda eğitim için ek bütçe verilmeli ve ek öğretmen ataması en kısa sürede yapılmalıdır

Biz ayrıcalık veya keyfiyet istemiyoruz. Bizler hakkımızı istiyoruz ek atama bizim hakkımızdır. Ölçme hatası bedelini ödemeyelim
Sn.
@ziyaselcuk
 dahi 2019 KPSS " Ölçme değerlendirme sorununu " olarak nitelendirmiştir.

Pandemiden oluşacak öğretmen ihtiyacının mağdur öğretmenlerle giderilerek hakkın teslimini talep ediyoruz.

Şehir efsanesi değil hepimiz biliyoruz sayın 
@ziyaselcuk

  Bugün toplantıda bizlerin hakkını savunmak zorundasınız. Bu sizin göreviniz. Öğretmenlere bunu borçlusunuz.
#KabineMğdrÖgrt20bin

Biz başka bir ülkenin çocukları değiliz. Bizler bu vatan için canını veren ataların evlatlarıyız. Bizlere hakkımız olan ek atamayı verin 
@RTErdogan
. Size inanıyoruz dedikçe boğulduk...

Kendi alaninda kontenjana girecek sıralaması olan ogretmenlerimizin önüne getirilen sistem yüzünden 2018 kpssli öğretmenlerimiz geçti. 2019 karma alımdan mağdur olan öğretmenlerimize 2019 kpss puaniyla ek 20bin atama verilmeli.

Okullarda uygulanabilecek bütün yöntemlerde acil öğretmen ihtiyacı ortaya çıkıyor bu pandemi sürecinde okula giden çocukların sınıflarında ücretli değil işin ehli öğretmenler olmalıdır.  2019 puanlarıyla yeni 20 bin atama yapılmalı. 

019 kpss için mağduriyet hat safada, pandemi sürecinde ihtiyaç artmışken bu mağduriyeti ortadan kaldırmak sizlerin ellerinde sayın yetkililer. Unutmayalımki bir toplumu eğitim kalkındırır ve geleceğe umutla bakmasını sağlar.

Bakanımıza 200 bin twit attık malesef baktı ama görmedi. Sizin bu duruma bir çözüm bulacağınızı düşünüyoruz. Kontenjandayken önümüze haksız yere yüzlerce kişi geçti. 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@