banner476

Ek Öğretmen Ataması Duyurusu Nisan'da... Ne Kadar Öğretmen Atanacak?

Ek Öğretmen Ataması Duyurusu Nisan'da... Ne Kadar Öğretmen Atanacak?

Öğretmen Atamaları 10.02.2020, 19:20
Ek Öğretmen Ataması Duyurusu Nisan'da... Ne Kadar Öğretmen Atanacak?

Ek Öğretmen Ataması Duyurusu Nisan'da... Ne Kadar Öğretmen Atanacak?. Milli Eğitim Bakanığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için mülakatları geçtiğimiz hafta başlattı. Mülakata kontenjanın 3 katı kadar aday çağrıldı. Yani 60 bin öğretmen mülakatlakara alındı.20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının mülakat süreci devam ederken ek öğretmen ataması bekleyen öğretmen adayları MEB Genel Müdürü Sn Hamza Aydoğdu ile yine geçtiğimiz hafta görüşme gerçekleştirdi. Ayrıca Bakan Ziya Selçuk'u gittiği illerde takip eden öğretmen adayları Bakan Selçuk'a ek öğretmen ataması taleplerini bildiriyor. Bakan Selçuk ek öğretmen ataması ile ilgili çalışmalar yapıldığını bellirtti.
 

PEKİ NİSAN'DA EK ATAMA DUYURUSU GELECEK Mİ?
Sosyal medya paylaşım sitesi Facebok'ta Branş Öğretmenleri Mücadele Atama Platformu Grubu'nda paylaşılan bir gönderiye göre Nisan ayında ek atama duyurusu gelecek ve bu ek atamanın ise 20 bin olacağı iddia edildi. İşte o paylaşım:


Normalde paylaşmıyacaktım ama vicdanım el vermedi.Bilmeniz gerekiyor diye paylaşıyorum.
Üst düzey yetkiliyle görüştük biraz önce ve ilk atama sayısın 25 bin olduğunu daha sonra bu 30 bin olmuş ve tek atamaymış.MEB maliyeden 40 bin talep etmiş ve bunu birden tahsil edemeyecegini söylemiş.O yüzden ilk atama sayısı 20 bin.İkinciside yine bir aksilik olmazsa 20 bin.
Herkes icin hayırlı olsun. (Daha çok mücadele etmeniz gerektiğini söylemek isterim ama rehavet iyi değildir.)

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@