banner476

Ekstra öğretmen kadrosu tahsis edilirse atama yaparız

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 20 bin öğretmenle ilgili olarak, öğretmen alım sürecini başlattık. Onun dışında hükümetimiz bize ekstradan bize öğretmen kadrosu tahsis edilirse biz ihtiyaçlarımızı gidermeyi ve dışarıdaki arkadaşlarımızın ailemize katılmasını isteriz ama 20 bin kişi yeni dönemde bizlerle birlikte olacak dedi

Öğretmen Atamaları 08.06.2017, 13:10
Ekstra öğretmen kadrosu tahsis edilirse atama yaparız

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Habertürk TV'de konuştu. TEOG sınavında çok sayıda öğrenin birinci olmasına ilişkin "Bu durum şaşırtıcı değil" açıklamasında bulundu.

Tekin'in açıklamalarının satır başları şöyle: Temel yanılgı şurada. TEOG mantığı klasik anlamda bildiğimiz SBS ya da LYS, YGS gibi değil. Eleştiri yapanların büyük çoğunluğu bunu bilmedikleri için böyle ifadeler kullanarak eleştiriler yapıyorlar.

"YÜKSEK NOT VEREN ÖĞRETMENLER DEVREYE GİRMEZ Mİ O ZAMAN?"

Şu anda orta okullardan liseye geçişlerde hiçbir sınav yok. Biz sınavla geçişi kaldırdık. Sınavla geçişi kaldırdığınızda aklınıza gelecek yegane çözüm çocuğunuzun ortaokuldaki başarıların akademik notlarını toplarsınız bir derecelendirme yaparsınız. Bu şekilde değerlendirdiğimizde haklı olarak eleştiriler olacaktır. Okullarda gerek öğretmenler, gerek öğrencilerden kaynaklanan yüksek not veren okullar devreye girmez mi o zaman? Bunu ortadan kaldırmak için biz şöyle bir uygulama başlattık. Objektif bir standart oluşturalım dedik.

Şu anda yaptığımız çocuklarımızın zaten karne almak için girdikleri sınavlardan 1 tanesinin sorularını biz gönderiyoruz. Çocuk merkezi bir sınav havasına girmiyor. Bir sürü tedbir aldık. Çocuk bu sınava kendi okulunda ve kendi sınavında giriyor. Bugün Türkçe dersinin yazılı sınavı var, her gün nasıl geliyorsa geliyor, 1. saat Türkçe dersine giriyor ve o güne kadar işlediği konulardan yazılısına giriyor. Tek farkı var bu yazılının sorularını kendi öğretmeni hazırlamadı, biz hazırlıyoruz. Şişirme not verme mekanizmasını ortadan kaldıran bir standart oluşturmuş oluyoruz. Buradan biz çocuklarımızın ortaokul mezuniyet notlarını oluşturmuş oluyoruz.

İKİ DÖNEMDE BÜTÜN TESTLERİ DOĞRU YAPAN 665 BİRİNCİ OLDU

Normal sınavda nasıl 100 alan öğrencimiz varsa, burada da var. 17 bin kişinin birinci olması şaşırtıcı değil. TEOG'da 665 birinci oldu, her iki dönemde bütün testleri doğru yaptılar.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

20 bin öğretmenle ilgili olarak, öğretmen alım sürecini başlattık. Onun dışında hükümetimiz bize ekstradan bize öğretmen kadrosu tahsis edilirse biz ihtiyaçlarımızı gidermeyi ve dışarıdaki arkadaşlarımızın ailemize katılmasını isteriz ama 20 bin kişi yeni dönemde bizlerle birlikte olacak.

Yorumlar (6)
felsefeci 3 yıl önce
cumhur başkanımız recep tayyip erdoğan şartları tutan dershanecileri atayacağım dediği halde atamamış bir müsteşarsın yusuf tekin sana cumhur başkanının bile sözü geçmezken biz ne diyelim ancak yazıklar olsun deriz
nazmiye 3 yıl önce
2. il dışı atamalar yapilsin 15 yildir eskisehire gidemiyoruz acin lutfen
Öğretmen adayı 3 yıl önce
Sözleşmeli öğretmenlikte öğretmenler 6 yıldan sonra tayin isteyebiliyorlar. Bu süre biraz düşürülmeli.
a ki 3 yıl önce
Şubat atamaları ağustosta yapılıyor, siz bu 10 bini biraz zor atarsınır. Adın Yusuf yekin ama kul hakkı yiyicisi bir mulakatçısın.
Zeynep 3 yıl önce
Nisan ek atamayla atananlar bile yeni sezona kaldı yazıklar olsn.sevincimiz hayallerimiz kursak diye bir yer var orda kaldı sağolsunlar.
ögr 3 yıl önce
2016 kpss için mayısta mülakat, atamalar 2017 temmuz ağustos. bu nasıl iş. süre gittikçe artmış yani sınava girdikten nerdeyse 1 yıl sonra atama mı olur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@