banner476

Erdoğan: Atanamayan öğretmen kalmayacak

Erdoğan: Atanamayan öğretmen kalmayacak... Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan atama bekleyen öğretmen adaylarına müjdeli haber geldi.

Öğretmen Atamaları 03.11.2012, 15:25 03.11.2012, 15:25
 Erdoğan: Atanamayan öğretmen kalmayacak
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da gerçekleştirilen AK Parti 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, öğretmen atamalarına yönelik eleştirilere cevap verdi.

Eğitimde yeni bir dönem başlattıklarını dile getiren Erdoğan bütçede eğitime verilen payı 7.5 milyardan 39 milyara çıkarttık, dedi. Erdoğan'ın öğretmen adaylarına da bir müjdesi vardı. 

Herkesin eğitim imkanlarından faydalanması için gereken tedbirleri aldıkları ifade eden Erdoğan, "10 yılda 358 bin öğretmen atayarak, özlük haklarını iyileştirerek bu alandaki sorunları büyük ölçüde çözdük. Zaman zaman bazı TV'lerde 'ben öğretmen oldum, atanmıyorum' şeklinde hareket edenler var. Herkes öğretmen olabilir, ama herkesin atanabilmesi için devletin bütçe noktasındaki durumu ve kamu planlamasının buna müsaade etmesi lazım. Biz devlet yönetiyoruz.


Bundan önceki iktidarlara bu hesap sorulabildi mi? Bizim yaptıklarımıza bakılınca geçmiş dönemlerden mukayese edilemeyecek derecede fazla. Biz bunu sıfırlayacağız, öğretmen ataması sıkıntılarını gidereceğiz. Bu bir plandır ve neticelendireceğiz." şeklinde konuştu.
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (42)
Matematik Öğretmeni 8 yıl önce
hikaye branş derslerine sınıf öğretmenlerini verdiniz şimdi yine sınıf öğretmeni atayacaksınız saçma sapan bir şey yaptığınız! neden branş öğretmenlerine ve bu ülkenin geleceği olan gençlere bu kadar düşmansınız anlamış değilim!
sınıfçı 8 yıl önce
intiharın eşiğindeyim.puanım 86.yaşım 25.işsizim.gelecekten umutsuzum.
gökay 8 yıl önce
ben bu haber de müjde veren bir cümle okumadım ...
yazık 8 yıl önce
tablet bilgisayarlara verilen para ile en az 50 bin öğretmen alınırdı.gerçek söylüyorum abartmıyorum ve en az 50 bin diyorum. tablet bilgisayarlar ile yandaş işadamları zengin edildi yazıklar olsun
sınıfçı 8 yıl önce
hadi cnm vallaha mı sınıfçıların hepsini de atıcanız mı simdi yalancılar!!
betül 8 yıl önce
ne olur yalvarıyorum şubat atamasını yapın allahınızı seviyorsanız yoksa bu dünya bitçek ne olur çok zor durumdayım
sınıfçı 8 yıl önce
allah cezanızı versin ne diyim sayenizde psikolojisi bozuk ögretmenler ve ögrenciler yetişiyor...
SINIF 8 yıl önce
birazda sınıfçı alın artık yaaaaaa 4000 alınnnnn 30 bine ulaşacak sayımızzz!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@