FLAŞ, MEB'DEN BECAYİŞ DUYURUSU

FLAŞ, MEB'DEN BECAYİŞ DUYURUSU

MEB Özürden Atanamayan Öğretmenlere Becayiş Duyurusu


Milli Eğitim Bakanlığı özür durumundan yer değişikliği yapamayan öğretmenlerin karşılıklı yer değişikliği (becayiş) yapabilmesi için başvuru alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre başvurular, 28 Eylül – 3 Ekim 2012 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Yer Değiştirme Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve başvurular eğitim kurumu müdürlüklerince aynı gün onaylanacak. Atamalar 5 Ekim 2012 tarihinde yapılacak, sonuçlar aynı gün ilan edilerek, tebligat yazıları da aynı gün il milli eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecek.


ÖZÜR DURUMUNDAN YER DEĞİŞİKLİĞİ YAPILAMAYAN ÖĞRETMENLER İLE BUNLARIN GÖREVLİ OLDUKLARI KURUMLARA ATANMAK İSTEYEN DİĞER ÖĞRETMENLERİN KARŞILIKLI YER DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURUSU ALINACAKTIR.


2012 yılı Ağustos ayında özür durumundan iller arası yer değişikliği başvurusunda bulunan ancak atanmak istedikleri illerde alanlarında açık norm kadro bulunmaması nedeniyle yer değişikliği gerçekleştirilemeyen öğretmenler ile bunların özürlerinden dolayı atanmak istedikleri yerlerde görevli öğretmenlerin karşılıklı yer değişiklikleri (becayiş) yapılacaktır.


Bu kapsamda;


1-    Özür durumundan yer değişikliği yapılmayan öğretmenler, daha önceki
başvurularında beyan ettikleri özürlerinin karşılanacağı yerlere atanacaklarından yeniden
başvuru yapmayacaklardır.


2-  Özür durumundan yer değişikliği talebinde bulunan öğretmenlerin görev yaptıkları
eğitim kurumları karşılıklı yer değişikliği kapsamında ilan edilecektir. Bunlardan eğitim
kurumu yöneticisi olarak görev yapanların kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda açık
norm kadro bulunması halinde ilan edilecek bu eğitim kurumu, ihtiyaç bulunmaması halinde
ise sırasıyla okulun bulunduğu ilçede, ilçede ihtiyaç bulunmaması halinde il genelinde
alanında normu uygun olan ilan edilecek bir eğitim kurumuna başvuru yapılabilecektir.


3- Özür durumundan yer değişikliği yapılamayan öğretmenler ile karşılıklı yer değişikliği talebinde bulunacak öğretmenlerin adaylığı kaldırılmış ve bulunduğu ilde en az bir yıl çalışmış olması gerekmektedir.


4- Yer değiştirmelerin karşılıklı yapılabilmesi için sadece ilan edilen eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin özür durumundan atanmak istedikleri illerdeki öğretmenler başvuruda bulunabilecekler, bu illerin dışındaki illerde görevli öğretmenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.


5- Fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu liseleri ile bilim ve sanat merkezleri ve güzel sanatlar ve spor liselerinin beden eğitimi, müzik ve görsel sanatlar/resim öğretmenliklerine sınavla bu kurumlarda halen çalışan öğretmenler karşılıklı yer değişikliği başvurusunda bulunabilecekler, bu kurumlar dışındaki kurumlarda görevli öğretmenler bunlarla karşılıklı yer değişikliği başvurusunda bulunamayacaktır.


6- Başvurular, 28 Eylül – 3 Ekim 2012 tarihlerinde http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Yer Değiştirme Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve başvurular eğitim kurumu müdürlüklerince aynı gün onaylanacaktır.


7- Karşılıklı yer değiştirmeler, özür durumundan atanma talebinde bulunan öğretmenin atanmak istediği ilçe merkezindeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere öncelik verilmek suretiyle yapılacak, bunun mümkün olmadığı yerlerde sırasıyla o ilçenin belde ve köylerinden başvuran, bunun olmadığı hallerde ise il genelinde başvuruda bulunan öğretmenler arasından yapılacak, belirtilen öncelik sırasına göre talebin birden fazla olması halinde hizmet puanı üstünlüğü dikkate alınacaktır.


8- Atamalar 5 Ekim 2012 tarihinde yapılacak sonuçlar aynı gün ilan edilerek, tebligat yazıları da aynı gün il milli eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir.


9- Karşılıklı yer değişikliği yapılanların yer değişiklikleri kesinlikle iptal
edilmeyecektir.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.