Gürsel Tekin Oturma Eylemi Yapan Öğretmenleri Ziyaret Etti

Gürsel Tekin Oturma Eylemi Yapan Öğretmenleri Ziyaret Etti

Chp Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin başkanlığındaki CHP heyeti Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda oturma eylemi yapan atanamayan öğretmenleri ziyaret etti.

 Şubat'ta 30 bin öğretmen ataması konusunda başbakandan randevu alabilmek için oturma eylemi yapan öğretmenleri  Chp Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin başkanlığındaki CHP heyeti ziyaret etti.

Bunun üzerine Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda oturma eylemine başlayan öğretmenler sorun ve sıkıntılarını Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile CHP Milletvekilleri Mustafa Moroğlu, Veli Ağbaba ve Özgür Özel'e anlattı. Atanamayan öğretmenlerle sohbet eden, sorunlarını dinleyen Gürsel Tekin, hükümetin öğretmen atamalarında yarattığı sorunları yakından izlediklerini, her fırsatta bu konuya dikkat çektiklerini belirterek şunları söyledi:
 

"Bundan böyle de sizlerin yanındayız. Bu hükümet döneminde atanamayan 36 öğretmen intihar etmiştir. Bu inanılmaz bir rakam. Krizin yerle bir ettiği Yunanistan'da yaşanmadı bunlar. Buna rağmen hükümet yanlışta ısrar ediyor. Bu çocukların sesini duymazlıktan geliyor. Aileleriyle birlikte binlerce insanı ilgilendiren sorunlara kayıtsız kalan hükümeti biz de kınıyoruz. Hükümetin aymazlığı kendisine karşı çıkan örgütlü toplumun olmayışındandır. Maalesef baskı ve sindirme politikalarıyla duyarsız bir toplum yaratılmıştır. Sizin gösterdiğiniz tepkiyi takdirle karşılıyoruz. Örgütlü olmalıyız, örgütlü bir toplum yaratmalıyız ki gelen hükümetler başına buyruk politikaları halka rağmen uygulayamasınlar. Her zaman yanınızda olacağız. Direnişinize destek vereceğiz." 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

38 Yorum