Halkla İlişkiler Öğretmen Adaylarının Talepleri

Halkla İlişkiler Öğretmen Adaylarının Talepleri

Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri öğretmenlerin talebi.

  Sayın yetkili bizler Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri öğretmen adayları olarak  MEB’den naçizane bir atama sayısı talep ediyoruz. Bölümümüz yeni yeni popüler olmaya başladı fakat sesimizi duyan pek fazla yetkili merci olmamaktadır. Hükümetimizin meslek liselerine verdiği değeri görüyoruz ancak verilen bu destek maalesef bizim alanımızda karşılık bulmuyor ve yeterli atama sayısı alamıyoruz. Bunun üstüne her yıl binlerce kişiye verilen ve geleceği düşünülerek yapılmayan plansız yapılan formasyon sertifika programları ve ortaya binlerce işsiz ve umudundan vazgeçen gençler ortaya çıkarmakta.

Formasyonun verilmesine karşı değiliz ancak bunun  belirli bir program ve öğretmen açık sayıları dikkate alınarak verilmesi gerektiğini belirtiyoruz. Meslek liselerine yönelim bugün ülkemizde gittikçe artmakta bunun örneklerini her yıl açılan meslek liseleri ve kapatılan düz lise ve Anadolu öğretmen liselerindeki sayılardan anlayabiliriz. Bu talebe karşılık vermek gerektiğini ve Halkla İlişkilere olan talebin arttığını kamuoyunda dikkatle takip ediyoruz ve dile getirmeye çalışıyoruz. Daha önceleri Halk Eğitim Merkezlerine bölümümüzden atama yapılmamakta idi ancak son yıllarda bu kurumlara da alanımızdan öğretmen atamaları yapılmaktadır. Bu şunu gösteriyor ki halkla ilişkilere olan talep artmakta halkımız tarafından takdir edilmektedir.


Bizler iletişim fakültesi mezunları olarak da diğer bir talebimiz olan ve zorunlu olması gerektiğini profesörler ve kamuoyunun bir çok kesimi tarafından dile getirilen ve hükümetimizin de daha önceleri zorunlu olması yönünde görüş belirttiği Medya Okur Yazarlığı dersinin zorunlu ders olması yönündeki talebimizi olumlu olarak karşılanmasını beklemekteyiz. Son olarak halkla ilişkiler öğretmen adayları olarak bölümümüze en az 200 kadro verilmesini hükümetimizden ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talep etmekteyiz.


Taleplerimizin karşılık bulması ümidiyle şimdiden herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum