Her Yıl Şubat Ayında Atama Yapıldı

Her Yıl Şubat Ayında Atama Yapıldı

Bakan Dinçer'in Plan Bütçe görüşmelerinde Şubat 2013 te öğretmen ataması yapılmayacağını açıkladı fakat bu açıklam geçen yılda yapıldı fakat şubat ayında öğretmen ataması gerçekleşti.

 Bakan Dinçer Meb 2013 Bütçe Görüşmelerinde Şubat ayında veya herhangi bir ayda  öğretmen  atamas  yapılmayacak. Bakanlık olarak, dönemler arasında öğretmenlerin yer değiştirmelerine ve atamalarına izin verilmeyecek''şeklinde bir açıklaması oldu ve bu haber  medyada geniş yer buldu mebpersonel.com olara bizde bu haberi sizler ile öğretmelere kötü haber başlığı altında paylaştık

Mebpersonel.com olarak bu haber  şubat'ta atama bekleyen binlerce öğretmende hayal kırıklığı yarattığını biliyoruz.

Bu konuda atama bekleyen öğretmenler bu haberimizle  gerek eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Sayın Ömer Dinçer tarafından bir çok  kere öğretmen ataması yapılmacağı kesin bir diller söylenmişşede şubat ataması her sene yapılmıştır. Şubat 2013 te Atama bekleyen öğretmenler mücadelelerine daha büyük bir azimle devam etmelidirler.

Atama konusunda son söz her zaman Sayın Başbakan Recep TAyip Erdoğanın Olmuştur. Açıklamalar Bunu göstermektedir.

Mebpersonel.com olarak bu durumu sizler için araştırıp kaynaklarıyla hazırladık. Sayın Nimet Çubukçu döneminde yapılmayacak denipte yapılan öğretmen atamalarını bir çok örnek mevcut gerekirse bunlarıda zamanında yapılan açıklamalar ile yazabiliriz.

Sayın Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer  17 Eylül 2011 Tarihinde Trt Haber de katılmış olduğu proğramda kendisine sorulan şubat 2012 ayında öğretmen ataması yapılacak mı sorusuna cevap olarak Dinçer, öğretmen atamalarının yılda bir kez olacağını belirtti. Bakan Dinçer şöyle konuştu.

"Uygulama kurumsallaşsın diye bir kez daha ifade ediyorum. Hem özür hem de öğretmen atamaları yılda bir kez yapılacak. Okullar açılmadan önce yapacağızmebpesonel.com ve okullar açıldığında herkes nerede çalışacağını bilecek ve yıl boyunca oprada çalışmaya devam edecek." 

Sayın Dinçer tarafından yapılan açıklamanın videosun aşağıdan mebpersonel.com farkıyla izleyebilirsiniz.

Peki ne oldu gerçekten şubat 2012 de öğretmen ataması yapılmadı mı ? Tabi ki yapıldı 

Ve Şubat'ta  17 bin öğretmen ataması yapılacağı bizzat Sayın Bakan Dinçer Tarafından açıklandı

Milli Eğitm Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinden  Buyrun Haberin Meb sitesinde ki linki  https://www.meb.gov.tr/haberler/haberayrinti.asp?ID=9257

Her Yıl Şubat Ayında Atama Yapıldı


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

120 Yorum