banner476

Her Yıl Şubat Ayında Atama Yapıldı

Bakan Dinçer'in Plan Bütçe görüşmelerinde Şubat 2013 te öğretmen ataması yapılmayacağını açıkladı fakat bu açıklam geçen yılda yapıldı fakat şubat ayında öğretmen ataması gerçekleşti.

Öğretmen Atamaları 09.11.2012, 09:59 09.11.2012, 09:59
Her Yıl Şubat Ayında Atama Yapıldı

 Bakan Dinçer Meb 2013 Bütçe Görüşmelerinde Şubat ayında veya herhangi bir ayda  öğretmen  atamas  yapılmayacak. Bakanlık olarak, dönemler arasında öğretmenlerin yer değiştirmelerine ve atamalarına izin verilmeyecek''şeklinde bir açıklaması oldu ve bu haber  medyada geniş yer buldu mebpersonel.com olara bizde bu haberi sizler ile öğretmelere kötü haber başlığı altında paylaştık

Mebpersonel.com olarak bu haber  şubat'ta atama bekleyen binlerce öğretmende hayal kırıklığı yarattığını biliyoruz.

Bu konuda atama bekleyen öğretmenler bu haberimizle  gerek eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Sayın Ömer Dinçer tarafından bir çok  kere öğretmen ataması yapılmacağı kesin bir diller söylenmişşede şubat ataması her sene yapılmıştır. Şubat 2013 te Atama bekleyen öğretmenler mücadelelerine daha büyük bir azimle devam etmelidirler.

Atama konusunda son söz her zaman Sayın Başbakan Recep TAyip Erdoğanın Olmuştur. Açıklamalar Bunu göstermektedir.

Mebpersonel.com olarak bu durumu sizler için araştırıp kaynaklarıyla hazırladık. Sayın Nimet Çubukçu döneminde yapılmayacak denipte yapılan öğretmen atamalarını bir çok örnek mevcut gerekirse bunlarıda zamanında yapılan açıklamalar ile yazabiliriz.

Sayın Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer  17 Eylül 2011 Tarihinde Trt Haber de katılmış olduğu proğramda kendisine sorulan şubat 2012 ayında öğretmen ataması yapılacak mı sorusuna cevap olarak Dinçer, öğretmen atamalarının yılda bir kez olacağını belirtti. Bakan Dinçer şöyle konuştu.

"Uygulama kurumsallaşsın diye bir kez daha ifade ediyorum. Hem özür hem de öğretmen atamaları yılda bir kez yapılacak. Okullar açılmadan önce yapacağızmebpesonel.com ve okullar açıldığında herkes nerede çalışacağını bilecek ve yıl boyunca oprada çalışmaya devam edecek." 

Sayın Dinçer tarafından yapılan açıklamanın videosun aşağıdan mebpersonel.com farkıyla izleyebilirsiniz.

Peki ne oldu gerçekten şubat 2012 de öğretmen ataması yapılmadı mı ? Tabi ki yapıldı 

Ve Şubat'ta  17 bin öğretmen ataması yapılacağı bizzat Sayın Bakan Dinçer Tarafından açıklandı

Milli Eğitm Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinden  Buyrun Haberin Meb sitesinde ki linki  http://www.meb.gov.tr/haberler/haberayrinti.asp?ID=9257

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (120)
edebiyat 8 yıl önce
ömer dincer atamaa yapmak istemiyor son sanssimiz basbakan ona ulasamazsak bu atama yatar
ZEHRA 8 yıl önce
yaz tatilinden beri bölük pörçük atama yapacağına adamakıllı özür durumunu halletseydi ozaman.şubatta özür grubu çözülmeli.
ücretli 8 yıl önce
arkadaslar basbakana sesimizi nasıl duyuralım. basbakan bu işe el atmazsa bittik yıkıldık ya
ezgi 8 yıl önce
arkadaşlar bu atama allahın izniyle olacak
ücretli 8 yıl önce
ezgi eminmisin gercekten umut dolu sözlere ihtiyacımız var
mat45 8 yıl önce
sayın bakan tükürdüğünü yalamak istemiyor açıkçası onun için aynı şeyi söyleyip duruyor
okulöncesi 8 yıl önce
arkadaslar bu durum çözülmezse hepimizin umutları yok olur.
sosyalım 8 yıl önce
bırakın bakanı siz olay basbakanda biter eş durumuda yapılmayacaktı basbakan talimat verdi oldu.2dönem ücretliler brakacakmıs film o zaman kopacak açık dahada artacak bu atama olacak valla 0.2ile atanamadım atama olmazsa öleyim daha iyi o derece
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@