İddia Edilen 10 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Kabul Edilemez

İddia Edilen 10 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Kabul Edilemez

Öğretmen Atamaları 05.02.2020, 17:00
İddia Edilen 10 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Kabul Edilemez

İddia Edilen 10 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Kabul Edilemez. Milli Eğitim Bakanlığı bilidindiği üzer 2020 yılında ilk etapta 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması için duyuruya çıktı. Açıklanan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını yetersiz bulan öğretmen adayları Ankara Ulus meydanında basın açıklamasını geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirdi. Bayağı ses getiren öğretmenlere müjdeli haber 2 gün önce Bakan Selçuk tarafından "Yeni bir öğretmen ataması için çalışıyoruz" şeklinde verildi. Bu haber atama bekleyen öğretmenleri büyük bir sevince boğdu.

Fakat sosyal medyada yayılan haberlere göre bu atama sayısının 10 bini geçmeyeceği iddia ediliyor. Yanii Bakanlık Nisan ayında yeni bir duyuruya çıkacak ama öğretmen ataması sayısı iddialara göre 10 bin olacak.

Öğretmen açığı ve atama bekleyen öğretmen sayısı yüz binlerle ifade edilirken, 10 bin öğretmen ataması yapılacak olması kabul edilebilir bir durum değildir.

10 bin öğretmen atama sayısını yetersiz bulan atama bekleyen öğretmenler, Mecliste milletvekilleriyle görüşmeler yapmak için organize olmuş durumdalar.

 Görüşmelerde atama bekleyen öğretmenler 40 bin ek atama talebi için vekillerden destek isteyerek bu konuda girişimde bulunmaları ve atama sayısının artırılması yönünde çalışmalar yapmalarını talep edecekler.

Umarız 10 bin sayısı tekrar gözden geçirilir ve çok daha fazla öğretmen ataması yapılır... 

MEBPERSONEL.COM

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@