banner476

İl Dışı Yer Değiştirme Atamaları Sonuçları-2015-Mebpersonel

İl Dışı Yer Değiştirme Atamaları Açıklanıyor-Mebbis

Öğretmen Atamaları 18.06.2015, 10:19 18.06.2015, 08:13
İl Dışı Yer Değiştirme Atamaları Sonuçları-2015-Mebpersonel

 İl Dışı Yer Değiştirme Atamaları Açıklanıyor-Mebbis

Öğretmenlerin İl dışı yer değiştirme atamaları bugün açıklanıyor. Başvuruları geçen hafta MEBBİS üzerinden yapan öğretmenler sonucu merak etmeye başladılar.Bugün sonuçların açıklanması tahmin ediliyor. İl dışı yer değiştirme atama sonuçları açıklanır açıklanmaz siz ziyaretçilerimize sonuçları çok hızlı bir şekilde sitemizden duyurmuş olacakğız...

  Öğretmenlerin 2015 yılı il dışı atama yer değiştirme sonuçları bugün açıklanacak. MEB il dışı atama yer değiştirmekılavuzuna göre atama sonuçları 18 Haziran tarihinde açıklanacak. Bugün sonuçların açıklanması bekleniyor. Öğretmenlerin il dışı atama yer değiştirme sonuçları atama.meb.gov.tr adresinden açıklanacak. Öğretmenler il dışı atama sonuçlarını Mebpersonel.com adresinden takip edebilecekler. Mebpersonel.com olarak 2015 il dışı atama yer değiştirme sonuçlarını açıklandığı anda sizlerle paylaşacağız. Gün içerisinde sitemizi takip edebilirsiniz.

2015 İl dışı yer değiştirme sonuçları atama.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. 2015 İl dışı yer değiştirme sonuçlarını öğrenmek için Tıklayınız( sonuçlar açıklandığı an linkimiz aktif olacaktır.)

2015 İl dışı yer değiştirme sonucu oluşan minimum puanlar için tıklayınız (
 Linkimiz puanlar açıklandığı an aktif olacaktır)


İl dışı yer değiştirme sonucu ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesmede izleyeceği yol


Tayininiz çıkınca ilk iş kararnamelerinizin okula gelmesini beklemek olacak (Artık elektronik ortamda okula geldiği için bu işlem çabuk oluyor). Kararnameniz geldikten sonra okulunuza gidip ilişiğinizi kesersiniz.Okul personel nakil bildirimi düzenler(4 adet)Bunları imzalatıldıktan sonra 1 adeti ayrıldığınız okula bırakılır. SGK ve Hitap Bilgileri için Form doldurtur bunuda SGK çıkışı için Milli Eğitim Müdürlüğü SGK/Hitap bölümüne verirsiniz. 


Orada size SGK işden ayrılış bildirgesi düzenler. Yolluğunuzu normalde ayrıldığınız okulun yapması gerekir. Bazı okul müdürleri yolluk yapmayı bilmedikleri durumlarda milli eğitim müdürlüklerine yönlendirebiliyorlar.

Yolluğunuzu hesaplatıp malmüdürlüğüne teslim edersiniz. İlişik kestikten sonra 15 gün içerisinde yeni görev yerinizde başlamanız gerekir yoksa istifa etmiş sayılırsınız. 

Tüm bu ilişik kesme işlemleri bir gün içerisinde bitirilebilir. Göreve başlamak için size verilen Personel Nakil Bildirimiyle birlikte yeni doğrudan tayininizin çıktığı okula gidersiniz. Burada sizi göreve başlatırlar. Hangi bankadan maaş alıyorlarsa o bankadan hesap açtırmanızı isterler. Bu hesabı okulunuza vermeniz istenir. 

Evrakları ilçeye götürürsünüz. Bu süreçte özlük dosyanızın yeni okulunuza posta ile gönderilmesi gerekiyor. Ama genelde okullar özlük dosyalarını öğretmenlerin  kendilerinin götürmelerini istemektedir.(imza karşılığı öğretmene teslim ederler) Okulunuzdan/Kurumunuzdan Görevden Ayrılan Personel için; 


Personel Nakil Bildirimi 4 adetDüzenlenecek;
Görevden Ayrılma Yazısı 1 adet(Üst yazıda personelin T.C. Kimlik Numarasının yazılması)
Görevden ayrılma Yazısı 1 adet SGK ve Hitap  için; SGK -Hitap Bilgileri için form doldurturlup eklenir ve tayin kararnamesi  eklenir.
Sürekli Görev Yolluğu İçin İstenen Belgeler;
1- Atama Kararnamesi 1 Adet

2- Personel Nakil Bildirimi 1 Adet 

3- Görevden Ayrılma Yazısı 1 Adet 

4- Yolluk Bildirimi 1 Adet

5- Dilekçe 1 Adet

6- Rayiç Bedeli 1 Adet (Not : Belgeler Asıl veya Aslı Gibidir Onaylı Kaşe, İmza ve Mühür olacak)Yorumlar (6)
ali er 5 yıl önce
meb na güvenip bugün il dışı atamalarının açıklanacağına bizler inanmıyoruz.
sercan 5 yıl önce
sabırsızlıkla bekliyoruz hadi meb bir açıkla artık
ÖĞRETMEN 5 yıl önce
meb de hiçbir zaman işler zamaninda yapilmaz
Yiğit 5 yıl önce
Bende inanmıyorum il içi 3-4 gün geçikmeyle açıklandı
Yasin 5 yıl önce
Merhaba oruçlu insanları bekletiyorlar
nur 5 yıl önce
açıklandı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@