banner476

İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları 2015

İl Dışı yer değiştirme

Öğretmen Atamaları 18.06.2015, 09:29 17.06.2015, 10:09
İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları 2015
   retmenlerin 2015 yılı il dışı atama yer değiştirme sonuçları bugün açıklanacak. MEB il dışı atama yer değiştirmekılavuzuna göre atama sonuçları 18 Haziran tarihinde açıklanacak. Bugün sonuçların açıklanması bekleniyor. Öğretmenlerin il dışı atama yer değiştirme sonuçları atama.meb.gov.tr adresinden açıklanacak. Öğretmenler il dışı atama sonuçlarını Mebpersonel.com adresinden takip edebilecekler. Mebpersonel.com olarak 2015 il dışı atama yer değiştirme sonuçlarını açıklandığı anda sizlerle paylaşacağız. Gün içerisinde sitemizi takip edebilirsiniz.


İl Dışı Yer Değiştirme Tercih Robotu  İl dışı yer değiştirme başvuruları başlıyor. İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler kapsamında 10-16 Haziran 2015tarihleri arasında başvurular alınacak. Mebpersonel.Com olarak İl Dışı Yer Değiştirme Robotunu yayına aldık. İl Dışı Tercih Robotuna kayıt olabilir ve mevcut kayıtlar arasından sıranızı öğrenebilirsiniz.2015 İl dışı yer değiştirme sonuçları atama.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. 2015 İl dışı yer değiştirme sonuçlarını öğrenmek için Tıklayınız( sonuçlar açıklandığı an linkimiz aktif olacaktır.)

2015 İl dışı yer değiştirme sonucu oluşan minimum puanlar için tıklayınız (
 Linkimiz puanlar açıklandığı an aktif olacaktır)


İl dışı yer değiştirme sonucu ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesmede izleyeceği yol


Tayininiz çıkınca ilk iş kararnamelerinizin okula gelmesini beklemek olacak (Artık elektronik ortamda okula geldiği için bu işlem çabuk oluyor). Kararnameniz geldikten sonra okulunuza gidip ilişiğinizi kesersiniz.Okul personel nakil bildirimi düzenler(4 adet)Bunları imzalatıldıktan sonra 1 adeti ayrıldığınız okula bırakılır. SGK ve Hitap Bilgileri için Form doldurtur bunuda SGK çıkışı için Milli Eğitim Müdürlüğü SGK/Hitap bölümüne verirsiniz. 


Orada size SGK işden ayrılış bildirgesi düzenler. Yolluğunuzu normalde ayrıldığınız okulun yapması gerekir. Bazı okul müdürleri yolluk yapmayı bilmedikleri durumlarda milli eğitim müdürlüklerine yönlendirebiliyorlar.

Yolluğunuzu hesaplatıp malmüdürlüğüne teslim edersiniz. İlişik kestikten sonra 15 gün içerisinde yeni görev yerinizde başlamanız gerekir yoksa istifa etmiş sayılırsınız. 

Tüm bu ilişik kesme işlemleri bir gün içerisinde bitirilebilir. Göreve başlamak için size verilen Personel Nakil Bildirimiyle birlikte yeni doğrudan tayininizin çıktığı okula gidersiniz. Burada sizi göreve başlatırlar. Hangi bankadan maaş alıyorlarsa o bankadan hesap açtırmanızı isterler. Bu hesabı okulunuza vermeniz istenir. 

Evrakları ilçeye götürürsünüz. Bu süreçte özlük dosyanızın yeni okulunuza posta ile gönderilmesi gerekiyor. Ama genelde okullar özlük dosyalarını öğretmenlerin  kendilerinin götürmelerini istemektedir.(imza karşılığı öğretmene teslim ederler) Okulunuzdan/Kurumunuzdan Görevden Ayrılan Personel için; 

Personel Nakil Bildirimi 4 adetDüzenlenecek;
Görevden Ayrılma Yazısı 1 adet(Üst yazıda personelin T.C. Kimlik Numarasının yazılması)
Görevden ayrılma Yazısı 1 adet SGK ve Hitap  için; SGK -Hitap Bilgileri için form doldurturlup eklenir ve tayin kararnamesi  eklenir.
Sürekli Görev Yolluğu İçin İstenen Belgeler;
1- Atama Kararnamesi 1 Adet

2- Personel Nakil Bildirimi 1 Adet 

3- Görevden Ayrılma Yazısı 1 Adet 

4- Yolluk Bildirimi 1 Adet

5- Dilekçe 1 Adet

6- Rayiç Bedeli 1 Adet (Not : Belgeler Asıl veya Aslı Gibidir Onaylı Kaşe, İmza ve Mühür olacak)
Tayin bekleyen birçok öğretmenin dört gözle beklediği il dışı tayinler için artık süreç başladı. İl dışı tayinler için başvurular 10-16 Haziran 2015 tarihleri arasında alınacak. 18  Haziran tarihlerinde de sonuçlar açıklanacak. İsteğe Bağlı Yer Değiştirme başvurularında en önemli hususlar branşınız, hizmet puanı ve tercih edilecek ilin popülaritesidir. Dolayısıyla hangi branştan hangi ile kaç puanla kaç kişi tayin isteyecek, bunu öğrenmek ve kendi sıranızı görmek adına mebpersonel.com olarak il dışı yer değiştirme robotunu hazırldık.

İl dışı tercih robotuna Adınız, görev yaptığınız yer, tayin isteyeceğiniz yer ve hizmet puanı bilgisini girerek sistemimize kayıt edebilir ve bu şekilde gerçekleşen kayıtlar arasında il dışı tercih sıranızı öğrenebilirsiniz. Kayıtları biz şimdiden almaya başladık, sizler 10-16  Haziran tarihleri arasında sorgulama yaptığınızda en doğru sonucu alabilirsiniz. Unutmadan buradaki kayıtlar her ne kadar il dışı tayin isteyecek olan öğretmenler tarafından doldurulmuş olsa da buradaki verileri sadece tahmin amaçlı kullanmanız tavsiye edilir.

.İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME ROBOTU 2014 (HEMEN KAYIT OLUN SİSTEME DAHİL OLUN)

Tercih robotunda yaşağınız sorunları  ve sorularınız yorum kısmında yazabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@