banner476

İl dışı yer değiştirme sonuçları açıklandı.

İl dışı yer değiştirme sonuçları atama.meb.gov.tr adresinde açıklandı. İl dışı atama sonuçları ve il dışı atama sonuçları sonrası yapılacka işlemlerin detayını bu haberimizde bulabileceksiniz.

Öğretmen Atamaları 18.06.2015, 18:34 18.06.2015, 10:43
İl dışı yer değiştirme sonuçları açıklandı.

 İl dışı yer değiştirme sonuçları atama.meb.gov.tr adresinden açıklandı. 2015 İl dışı yer değiştirme başvuları sonucu yapılan il dışı yer değiştirme tercihlerine  göre atamalar gerçeleştilirdi. Puan üstünlüğüne göre yapılan il dışı atamalarında  öğretmenler yeni görevlerine 19 haziran 2015 tarihi tibariyle başlayabilecek. İl dışı yer değiştirme sonucu oluşan taban puanlarının meb tarafından önümüzde ki saatler açıklanaması bekleniyor. İl dışı mininum taban puanları açıklandığı an eş zamanlı olarak bu sayfamızdda sizler ile paylaşacağız.


2015 İl dışı yer değiştirme sonuçları atama.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. 2015 İl dışı yer değiştirme sonuçlarını öğrenmek için Tıklayınız( sonuçlar açıklandığı an linkimiz aktif olacaktır.)

2015 İl dışı yer değiştirme sonucu oluşan minimum puanlar için tıklayınız (
 Linkimiz puanlar açıklandığı an aktif olacaktır)


İl dışı yer değiştirme sonucu ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesmede izleyeceği yol


Tayininiz çıkınca ilk iş kararnamelerinizin okula gelmesini beklemek olacak (Artık elektronik ortamda okula geldiği için bu işlem çabuk oluyor). Kararnameniz geldikten sonra okulunuza gidip ilişiğinizi kesersiniz.Okul personel nakil bildirimi düzenler(4 adet)Bunları imzalatıldıktan sonra 1 adeti ayrıldığınız okula bırakılır. SGK ve Hitap Bilgileri için Form doldurtur bunuda SGK çıkışı için Milli Eğitim Müdürlüğü SGK/Hitap bölümüne verirsiniz. 


Orada size SGK işden ayrılış bildirgesi düzenler. Yolluğunuzu normalde ayrıldığınız okulun yapması gerekir. Bazı okul müdürleri yolluk yapmayı bilmedikleri durumlarda milli eğitim müdürlüklerine yönlendirebiliyorlar.

Yolluğunuzu hesaplatıp malmüdürlüğüne teslim edersiniz. İlişik kestikten sonra 15 gün içerisinde yeni görev yerinizde başlamanız gerekir yoksa istifa etmiş sayılırsınız.


Tüm bu ilişik kesme işlemleri bir gün içerisinde bitirilebilir. Göreve başlamak için size verilen Personel Nakil Bildirimiyle birlikte yeni doğrudan tayininizin çıktığı okula gidersiniz. Burada sizi göreve başlatırlar. Hangi bankadan maaş alıyorlarsa o bankadan hesap açtırmanızı isterler. Bu hesabı okulunuza vermeniz istenir.

Evrakları ilçeye götürürsünüz. Bu süreçte özlük dosyanızın yeni okulunuza posta ile gönderilmesi gerekiyor. Ama genelde okullar özlük dosyalarını öğretmenlerin  kendilerinin götürmelerini istemektedir.(imza karşılığı öğretmene teslim ederler) Okulunuzdan/Kurumunuzdan Görevden Ayrılan Personel için; 


Personel Nakil Bildirimi 4 adetDüzenlenecek;
Görevden Ayrılma Yazısı 1 adet(Üst yazıda personelin T.C. Kimlik Numarasının yazılması)
Görevden ayrılma Yazısı 1 adet SGK ve Hitap  için; SGK -Hitap Bilgileri için form doldurturlup eklenir ve tayin kararnamesi  eklenir.
Sürekli Görev Yolluğu İçin İstenen Belgeler;
1- Atama Kararnamesi 1 Adet

2- Personel Nakil Bildirimi 1 Adet

3- Görevden Ayrılma Yazısı 1 Adet

4- Yolluk Bildirimi 1 Adet

5- Dilekçe 1 Adet

6- Rayiç Bedeli 1 Adet (Not : Belgeler Asıl veya Aslı Gibidir Onaylı Kaşe, İmza ve Mühür olacak)
Yorumlar (1)
ahmet 5 yıl önce
İl dışına bu kadar az kontenjan zulümdür.yazıklar olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@