İl dışı yer değiştirme sonuçları bugün açıklanacak

İl dışı yer değiştirme sonuçları bugün açıklanacak

İl dışı yer değiştirme sonuçları bugün açıklanacak. Sonuçlar, atama.meb.gov.tr adresinde olacak.

Öğretmenlerin 2016 il dışı yer değiştirme sonuçları bugün açıklanacak. Sonuçlar, atama.meb.gov.tr adresinde olacak.

Mebpersonel.com -   Öğretmenlerin 2016 İl Dışı İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları 16 Haziran'da Başladı.  İl dışı yer değiştirme başvuruları 16-22 Haziran tarihleri arasında MEBBİS üzerinden yapıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) internet sitesinde, öğretmenlerin 2016 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin duyuruya yer verildi.     

Buna göre, MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2016 itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabildi.    

Bakanlığa bağlı taşra teşkilatı kapsamındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, istemeleri halinde iller arasında yer değiştirebilecek.     

Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, 22 Haziran 2016 tarihi dikkate alınarak hesaplanacak.     

Yer değişikliği için başvuru tarihleri 16-22 Haziran olarak belirlendi. Başvurulara göre atamalar 27 Haziran'da gerçekleştirilecek ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 28 Haziran'dan itibaren başlatılacak.     

Öğretmenlerin il dışı yer değiştirme sonuçları atama.meb.gov.tr adresinde olacak. Sonuçlar açıklandığı anda Mebpersonel.com'da bulabileceksiniz.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum