İL İÇİ ALAN DEĞİŞİKLİĞİNDE PEK ÇOK PROBLEM VAR…

İL İÇİ ALAN DEĞİŞİKLİĞİNDE PEK ÇOK PROBLEM VAR…

İL İÇİ ALAN DEĞİŞİKLİĞİNDE PEK ÇOK PROBLEM VAR…


Bilindiği üzere MEB tarafından 2012 Yılı Öğretmenlerin İl İçi Alan Değişikliği Kılavuzu yayınlanmıştır. Yayınlanan kılavuzun bazı maddeleri mağduriyetlere sebep olmaktadır.

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, norm kadro fazlası olduğu gerekçesi ile yer değiştiren öğretmenlere alan değişikliğine başvurma hakkı verilmesini, il içi yer değişikliğinin alan değişikliğinden önce yapılması ve Bakanlık tarafından önceden bildirilmemesi nedeniyle il içinde yer değiştiren öğretmenlerin alan değişikliği yapamayacaklarından habersiz olarak yer değiştirdiklerini belirterek, Bakanlığın gerekli bilgilendirmeyi yapmamasından kaynaklanan mağduriyetin giderilmesini, il içi alan değiştirmeye başvuran ve alan değişikliği gerçekleşenlerin iller arası özür talebinden vazgeçmiş sayılmalarının hakkaniyetle bağdaşmadığını, yöneticilerin alan değişikliklerinde bulundukları eğitim kurumundaki norm kadro durumunun esas alınmasının hukuka aykırı olduğunu, 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte bazı ilköğretim kurumları tamamen dönüşürken, bazı eğitim kurumlarının ise hem ilkokul hem de ortaokul olmak üzere aynı çatı altında eğitime devam ettiğini, iki farklı okul türü aynı müdürlük bünyesinde olmasına rağmen bu okulların yöneticilerinin bu türlerden birisiyle ilişkilendirilerek, ilişkilendirilmediği okulda alan değişikliği istediğinde kılavuzun 1.8. maddesi uyarınca yöneticilik görevlerinin sona erdirildiğini, bu konuda da mağduriyetleri önleyici tedbir alınması gerektiğini, başvuru süresinin uzatılmasını ve norm kadro güncellemeleri tamamlandıktan sonra işlem yapılmasını talep ettik. 
İlgili yazımız için tıklayınız (word pdf)

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.