banner476

İl İçi Atamalar Tamamlandı; Sıra İl Dışı Atamalarda

Öğretmenlerin 2015 il içi atama süreci tamamlandı. Sırada il dışı atamalar var. Detaylar Mebpersonel.com'da...

Öğretmen Atamaları 03.06.2015, 01:18 03.06.2015, 01:19
İl İçi Atamalar Tamamlandı; Sıra İl Dışı Atamalarda
 Öğretmenlerin 2015 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme süreci tamamlandı. 1 il dışında tüm iller sonuçları açıkladı. Tunceli'nin ise bugün içinde sonuçları açıklaması bekleniyor. İl içi atama sürecinden sonra 2015 il dışı atama süreci başlayacak. Başvurular 10 Haziran'da başlıyor. İşte detaylar...İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 10-16 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak; atamalar ise 18 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri de 19 Haziran 2015 tarihinden itibaren başlatılacak.
Öğretmenlerin, 2015 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılacak.

Buna göre, zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.
Atamalarda; üç yıllık sürenin hesabında, sözleşmeli öğretmenlik ve asker öğretmenlik dâhil, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu ilde fiilen öğretmen olarak görev yaptıkları süreler dikkate alınacak.
Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak.

MEBPERSONEL.COM
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (10)
Filebest 5 yıl önce
InşAllah boş normlar yeterince açılır
Ethem can 5 yıl önce
Yine en kötü yerler açılacak ... Ebs Sağolsun 310 bin üyeyle hiç bişey yapamayan en beceriksiz sözde Sendikadır...
a 5 yıl önce
il içinde yaprak kımıldamadı ildışıyı buna göre düşünün.
öğretmen 5 yıl önce
normlara gec kalındı
şems ve kamer 5 yıl önce
16 yıllık sınıfçı bu süreleri g doğu ve doğuda çalıştı.bürokrat eşlerinin geçici görevlendirmelerinden sıra gelirse ankara ya gidecek.göreceğiz....
TÜM NORMLARI 5 yıl önce
il içi ve özür grubuna açtığınız gibi açalım lütfen
tirej 5 yıl önce
umarım bol kontenjan verilir ve herkes istediği yere atanır
davut uluçay 5 yıl önce
yani biz zorunludayız 3 yıl olmadan tayin isteyebilir miyiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@