banner476

İlköğretim Matematik Öğretmenleri 5000 Atama İstiyor

Sitemize gelen mail metnini sizlerle paylaşıyoruz...

Öğretmen Atamaları 23.07.2014, 13:43 23.07.2014, 13:46
İlköğretim Matematik Öğretmenleri 5000 Atama İstiyor
Genel  Kültür, Genel  Yetenek, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sınavı sona erdi.

İlköğretim Matematik Öğretmenleri sevdiren bir matematik, çağdaş bir matematik için 5000 atama istiyor. Bu konuda İlköğretim Matematik Öğretmenleri  anne, babalarımızı örnek gösteriyor. Çünkü sevdiren bir matematik ancak İlköğretim döneminde olur diyor. Bu dönemde sağlam atılmayan ve korkularak oluşturulan temeller gelecek nesillerde matematiğe karşı tutumları olumsuz etkiliyor. Bu da Ortaöğretim Dönemi ve Ortaöğretim sonrası Dersane, Kurs, Etüt merkezi sayısında büyük artışlar görülmüş olup, Ortaöğretimde ve ortaöğretim sonrası bütün öğrenciler bu eğitim merkezlerinde matematik temelini aramaktadırlar. Ancak bilindiği gibi Temeli sağlam olmayan bina elbet bir gün yıkılır. Yani velilerin ve öğrencilerin onca emeği, zamanı boşa gitmiş oluyor. Geleceğe ilaç olabilmek için, matematiğe yönelik olumlu tutum geliştirebilecek ve özgüven duyan bir nesil yetiştirmek için, genç beyinler körelmesin diye, yarınlara umutla bakabilmek için, yaratıcı düşünebilen, eleştirel düşünebilen ve analiz edebilen nesiller için, kavram yanılgılarını gidermek için.

İşte bu yüzden biz genç nesil ilköğretim matematik öğretmen adayları Günü değil geleceği kurtarmak için matematiği seviyorum diyen bir nesil için 5000 atama istiyor ve bu konuda sesimizin duyrulmasını istiyoruz.

Atama Bekleyen İlköğretim Matematik Öğretmenleri
Yorumlar (18)
ilkmat 6 yıl önce
5000 atama istiyoruz.
ali 6 yıl önce
bizde on bin istiyoruz o zaman :)
ygmr 6 yıl önce
herkes bir 4 bin 5 bin atama istiyor da alti ustu 40 bin atama yapilicak. neye gore kime gore 4 bin 5 bin istiyorsunuz, biraz da mantikli isteklerde bulunmak lazim.
Taner 6 yıl önce
sevdiren ve çağdaş bir anlayışla ilköğretim matematik ataması olmalı. ücretli öğretmenlik olmamalı.
sosyalci 6 yıl önce
sevgili personel meb biz sosyalcilerin mağduriyetinide görüp ana sayfanıza taşımanızı istiyoruz.
gerçeğe çağrı 6 yıl önce
yan alandan matematiğe geçenler sizin yerinizi doldurdu çakma matematikle nereye kadar adam öğrencilerden gelen soruları bile yapamıyor, bedencilerden çoğu izliyor çocuklar oynuyor, eğitimin kalitesi düştü yazık sizlere hakkınız yendi
ÖZGÜR 6 yıl önce
yaaa arkadaş, nedir bu atama bekleyen öğretmenleri bölme çabasi. vayyyy matematikçiler şöyle sınıfçılar böyle bedenciler öyle. bu meslek grubunda bu belirttiğim durum malum kronik biliyoruz da habercilik anlayışımız da aynı. eyvah eyvahhhh... ne zaman ki birlik beraberlik içerisinde hareket ederiz işte o zaman verilmeyen haklarımızı alırız vesselam.
yuh 6 yıl önce
bu ne bencillik arkadaş, diğer branşlarda 14000 mezun 100 atama varken tüm mezunları atanmış ilkö.matematik öğretmenleri hemen beklemeden atanmak istiyor. bu kadar ben merkezcilik olmaz.. oldu olacak 35000 ilköğretim matematik öğretmeni alsınlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@