banner476

İLKOKULLARA BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ATANMALI

Meb Talim Terbiye Kurulunun Almış Olduğu Karar Dogrultusun Da Ağustos Ayında Yapılacak İl İçi Ve İl Dışı Atamalarda İlkokullara Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmeni Ataması Yapmalı

Öğretmen Atamaları 20.06.2020, 21:11 20.06.2020, 21:14
İLKOKULLARA BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ATANMALI

Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulun Öğretmenlerin maaş karşılığı okuyabileceği ders çizelgesinde 13/08/2018 Tarih ve 89 Sayılı kararı ile ilkokularda ki Beden Eğitimi ve Oyun dersi ile Fiziksel Etkinlik ve Oyun dersini Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin maaş karşılığı girebileceği dersler arasına alarak ilkokullarda görev yapabilmenizin önünde ki engeli kaldırmıştı.

Ne var ki Talim Terbiye Kurulunun kararina ve aradan 2 yıl geçmesine rağmen ilkokullara Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin ataması yapılmadı.

Millî Eğitim Bakanlığımızın

Talim Terbiye Kurulunun kararı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 vizyon çalıştayı sonuç bildirgesi çerçevesinde 2020 yılı il içi ve il dışı öğretmen yer degisiklerinde ilkokullarda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin tercihlerine açılmasını haklı olarak talep ediyoruz.

Bu konuda bağlı bulunduğunuz tüm sendikaları haklı talebimizi Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne iletmesini ve gerekli desteği vermelerini isteyelim..

İlkokullarda derse girmemizin önünde hiç bir mevzuatı engel yok..

Hakkımız yerine getirilirse görevde olan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinin kendi istekleri doğrultusunda il içi ve il disi yer değişikliği talepleri ciddi oranda karşılanacak. 2012 yılında 4+4+4 Eğitim sistemine geçiş sonrası Milli Eğitim Bakanlığı yan alan adı altında 4270 Sınıf Öğretmeni Beden Eğitimi branşına geçirerek ve ilkokularda Beden Eğitimi Öğretmeni görevlendirilmesini sonlandırarak yeteri miktarda kadro verilerek atama bekleyen binlerce Beden Eğitimi Öğretmeninin  yeterli sayıda atanma beklentisini ortadan kaldırmıştı.Talim Terbiye Kurulunun halı hazırda yürürlükte bulunan maaş karşılığı okutulacak ders çizelgesi uygulamaya konması durumunda süreç içerisinde binlerce yeni kadro ihtiyacı doğacaktır... Uzun zamandır atama bekleyen meslek taşlarımizin atamalari da süreç içerisinde yapılacak , alanımızda biriken mezun sayısı da azaltılmış olacaktır.

Baki Aygün

Çorum Beden Eğitimi Öğretmenleri

Derneği Başkanı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@