banner476

İngilizce Öğretmenlerinden Mektup

İngilizce Öğretmeni Adaylarından Hamza Aydoğdu'ya Açık Mektup

Öğretmen Atamaları 15.08.2014, 12:47 15.08.2014, 12:48
İngilizce Öğretmenlerinden Mektup
 İngilizce öğretmeni adayları olarak her branş gibi 40.000 atamada İngilizce öğretmenliği branşına verilecek atama kontenjanını merakla bekliyoruz. Göreve gelmeniz ile bakanlığın norm sistemin daha düzenli hale geldiği aşikardır. Sistematik olarak yılda iki kere yapılan norm güncelleme sayısını bu yıl artırarak yapmanız bunun kanıtıdır.
21.07. 2014 Türkiye geneli norm durumunun en güncel olan listeye baktığımızda, İngilizce öğretmenliğinde çalışması gereken kadrolu öğretmen sayısı 76.357 olması lazım. Bu oran, okul sayısı ve o okuldaki o dersin saat oranı ile o derse giren öğrenci sayısına göre belirlenmektedir. Ama şuan görevde olan İngilizce öğretmeni sayısı 57.486. Yani İngilizce öğretmeni ihtiyaç sayısı 18.871.

Bakanlığın diğer öğretmenlik branşlarında da ihtiyacı vardır fakat Din Kültürü Ahlak Bilgisi branşı dışında hiç branşın ihtiyacı İngilizce öğretmenliği kadar değildir. Sınıf öğretmenliği, zihinsel Engelliler öğretmenliği ve rehberlik haricinde 10.000 üstü olan hiçbir branş yoktur.

2013 ağustos atamasında 17.000 dolaylarında olan İngilizce öğretmenliği ihtiyacı için 5034 ingilizce öğretmeni alındı. Bu sene İngilizce öğretmeni ihtiyacı daha fazla ve haklı olarak daha fazla kontenjan talep etmekteyiz. İngilizce öğretmeni adayları olarak vereceğiniz kontenjanı merakla bekliyor ve hakkettiğimiz kontenjanı vereceğinize inanıyoruz.
Yorumlar (32)
bir zamanlar tıp puanıyla kazandık bu bölümü 6 yıl önce
kazanması da okuması da zor bir bölüm. birçok insanımız daha türkçe dilekçe bile yazmayı bilmezken, türkçe öğretmenlerimiz bile türkçeden farklı bir dil kullanırken bize düşen sorumluluk işimizin ne kadar zor olduğunu gösteriyor. ingilizce öğretmenleri bu yıl da gereken değeri görecektir inş.
magdurrr 6 yıl önce
allah gözunuzu doyursun daha ne kadar alacaklar sizden biraz insafa gelin diğer bölümler ne yapsın yuhh yaa
aman tanrım 6 yıl önce
bu haberi görünce aman tanrım didim.
ingilizceci 6 yıl önce
biz ingilzcecilerin gözümüz aç hep bizden alım yapsın meb elbet sizede sıra gelir
ingilizce 6 yıl önce
ihtiyaç var ama bunu neden kimse demiyor,ancak alıma bakılıyor. ingilizcenin ne kadar önemli olduğu günümüzde. 5000 den fazla alım olmalı gelecek nesiller için.
diğer bölümler mi :) 6 yıl önce
öss zamanında tercih yaparken düşünseydin bunu :) mağdurmuş, neyin mağdurusun? kendi kararlarının!!!
.. 6 yıl önce
ne kadar atarsan ata egitim yontemi degismedikçe nasılsa ingilizce öğretrmiyorlar
mağdurrr 6 yıl önce
orta okul lisededen çıkıpta hangimiz ingilizceyi konuşabiliyoruz ingilizce öğretmeninin okulda ne fonksiyonu varda bu kadar atama yapılıyor anlamıyoum 10 senedir emek veripte atanamayıp ailesiyle beraber madur olan insanlar var birazda bunu düşünüp mantıklı yorumlr yazalım lütfen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@