İsmail Koncuk ,Şubatçıların Başbakana mektubunu okudum

İsmail Koncuk ,Şubatçıların Başbakana mektubunu okudum

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Sayın Başkanı İsmail Koncuk Facebook Hesabından, Şubatta Atama Bekleyen Bir Öğretmenin Başbakana Yazdığı Mektup nedeniyle "DOĞRUSU DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM ACABA HATA MI YAPTIK DİYE, DOĞRU YA HAKLARINI SAVUNDUĞUN İNSANLAR SENİ BİR KALEMDE SATARSA BİZ NEYİN KİMİN MÜCADELESİNİ YAPIYORUZ DİYE KENDİMİZİ SORGULAMAK GEREKİYOR" dedi.İşte O Açıklamalar 

ŞUBATÇI BİR ARKADAŞIN BAŞBAKANA MEKTUBUNU OKUDUM, BAZI CÜMLELERİ BENİ HEM RAHATSIZ ETTİ, HEM DE ÜZDÜ, ANLAŞILAN BU ARKADAŞ BAZI YANDAŞLARIN ALEYHİMİZDEKİ YAZILARINDAN ÇOK ETKİLENMİŞ, BAKIN NE DEMİŞ.
"Sayın başbakan, Sizlerin ve oluşturulan kamuoyunun deyimiyle atanamayan, 2010 kopya skandalında hakkı yenen 6 yıldır atama bekleyen bir ingilizce öğretmeniyim. Yukarıdaki şiiri ücretli öğretmenlik yaparken yazdım.Bu sene ücretli öğretmenlik yapmıyorum çünkü evliyim ve ücretli öğretmenlikten kazandığım para yeterli olmuyor. şu anda malatyada özel bir şirkette çalışıyorum.
şubat ataması için ankara eylemi olduğunu duyduğumda eyleme gitmeye karar verdim. çünkü takdir edersiniz ki demokrasilerde hak aramanın bir yolu da bir araya gelerek sesinizi duyurmaya calışmaktır. Bu amaçla Malatyadan Ankaraya gidecek otobüslerin türk eğitim sen tarafından finanse edildiğini otobüste öğrendim. şunu açıkça söylemek isterim, bu sendika eğitim birsen yada eğitim iş yada herhangi bir eğitim sendikası olsaydı yine giderdim. çünkü malatyadan ankaraya gelecek ve geriye dönecek yol parası vermeye ekonomik durumum yok. Ankara eylemine vardığımızda maalesef bazı sendika pankartlarının bizim pankartların önüne geçtiğine şahit oldum. şu sendika iyidir bu kötüdür demek istemiyorum. Ben sadece bizim orada bulunma amacımızın herhangi bir sendikaya veya siyasi görüşe destek vermek değil, sesimizi duyurmak olduğunu belirtmek istiyorum. Ama görünen o ki, bu konudaki hak arayışımz , bazı çevrelerin bir çare arayışına dönüştürülmek istenmektedir. Bizler sizin gereken atamayı yaparak bizleri bu tür siyasi hesapların içine çekmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğinizi ve bizleri sevindireceğinizi ümit ediyoruz."
BİLHASSA ŞU CÜMLELER DİKKATE DEĞER" Ama görünen o ki, bu konudaki hak arayışımz , bazı çevrelerin bir çare arayışına dönüştürülmek istenmektedir. Bizler sizin gereken atamayı yaparak bizleri bu tür siyasi hesapların içine çekmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğinizi ve bizleri sevindireceğinizi ümit ediyoruz."
DOĞRUSU DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM ACABA HATA MI YAPTIK DİYE, DOĞRU YA HAKLARINI SAVUNDUĞUN İNSANLAR SENİ BİR KALEMDE SATARSA BİZ NEYİN KİMİN MÜCADELESİNİ YAPIYORUZ DİYE KENDİMİZİ SORGULAMAK GEREKİYOR, ŞUBATÇILAR GRUBUNUN TEMSİLCİLERİ YANIMIZA GELDİĞİNDE, TEKNİK ÖĞRETMENLER EYLEMİNİ HENÜZ YAPMIŞTIK, 29 ARALIK TARİHİNİ BEN ÖNERMİŞTİM.ONLAR BİZDEN YARDIM ETMEMİZİ RİCA ETTİLER, BİZ DE ONLARI KIRMADIK, ESASEN YILLARDIR ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERE MADDİ MANEVİ DESTEK VERDİK.BİZİM DERDİMİZ GÜNDEME GELMEKSE O KADAR KONU VARKİ GÜNDEME GELECEK, MESELA ÖZÜR GRUBU MAĞDURLARI, ÖĞRETMENLERİN NORM KADRO FAZLASI OLMASI, ÖĞRETMENLERE EK ÖDEME VERİLMEMESİ GİBİ.BUNLARIN HERBİRİ BİR EYLEM, MİTİNG KONUSUDUR.AMA BİZ ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMEN MESELESİ MEMLEKET MESELESİ DEDİK, BU GENÇLER ÜLKENİN GELECEĞİ DEDİK AMA YUKARDAKİ MEKTUBU YAZACAK KARAKTERDE İNSANLAR DA VAR, YAZIK SATMAYA ÇOK GENÇ YAŞTA BAŞLAMIŞ, BÖYLELERİNİN SONU GELMEZ. SATMANIN SONU SATILMAKTIR.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum