KPSS açıklandı öğretmen atamaları ne zaman yapılacak ?

KPSS açıklandı öğretmen atamaları ne zaman yapılacak ?

KPSS açıklandı öğretmen atamaları ne zaman yapılacak ?

Mebpersonel.com / ÖZEL HABER

2022 Kpss puanları bugün açıklandı.

Öğretmen adayları branş sıralamalarını öğrendi. Resmi yönetmeliğe göre 2023 puanları açıklanana kadar yapılacak duyurularda 2022 Kpss puanı hak sahibi olacak.

Kpss puanlarını öğrenen adaylar kaç bin öğretmen ataması yapılacak? Branş kontenjan dağılımı nasıl olacak? sorusunun cevabını aramaya başladı.

Şuanki kulis bilgilerine göre 3600 ek gösterge sonrası emekli olacak öğretmenler ve de seçim tarihinin yaklaşması sebebiyle yüksek bir alımın yapılacağı yönünde. İlk atamanın 30-40 bin gibi bir sayı olabileceği yönünde bir kanaat var. Tabi Maliye Bakanlığı - Cumhurbaşkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleşecek görüşmelerin de bu sayının belirlenmesinde önemi büyük. Görüşmeler henüz başlamış değil. İlerleyen zamanlarda bu sorunun cevabı biraz daha netleşecek.

Bunun yanı sıra yapılacak atamanın yarısı İstanbul iline olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise branş bazlı atamaların devam edeceğini belirtmişti. Bu ifadeyi neden kullandı hala bir açıklama gelmedi. İlerleyen zamanlarda bu soruların cevabı da taraflarca sağlanacaktır.

Bu yılki parola 100 bin öğretmen ataması. Öğretmenlerimiz 100 bin atama müjdesi bekliyor. Fakat bu talebe karşılık nasıl bir sayı gelecek? cevabını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum