banner476

KPSS ÖABT Sınavı Branş Sıralamaları (2014 ÖSYM ÖABT Tercih Sonuçları)

KPSS 2014 ÖABT Sınavı Sonuçlarının Açıklanmasından sonra MEB Branş Sıralamasını Yayınladı.. ÖSYM KPSS'nin Yaptığı ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) Sınavının Sonuçları belli oldu. ÖABT Branş Sıralaması ne zaman belli olacak? ÖABT 2014 Branş Sıralama Motorunu kullanarak tercihinizi daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz. KPSS ÖABT Sınavı Branş Sıralaması ile ilgili geniş bilgiye mebpersonel.com adresinden ulaşabilirsiniz

Öğretmen Atamaları 05.08.2014, 00:12 05.08.2014, 00:13
KPSS ÖABT Sınavı Branş Sıralamaları (2014 ÖSYM ÖABT Tercih Sonuçları)
 KPSS sınavı kontenjanlarına göre Öğretmelik sınavına giren adaylar merakla KPSS atama sonuçları için internette arama yapıyorlar. Merakla beklenen ÖABT alan sınavı sonuçları ve Öğretmenlik atama kontenjanları burada.
2014 KPSS ve ÖABT sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla beraber adaylar, ekranda tüm adaylar içerisindeki sıralamalarını görebilmektedirler. Fakat bu sıralama adaylara atanma durumlarıyla ilgili bir fikir vermemektedir.

Öğretmen atamalarında kullanılacak olan, KPSS P10 ve P121 puan türleri ÖSYM tarafından açıklandı. Puanların açıklanmasıyla beraber tercih yapacak adaylar tarafından tercih süreci merak ediliyor.

Örneğin ÖABT'ye girmiş bir adayın  genel sıralaması belliyken; kendi branşı içindeki sıralaması belli değildir. Adayların sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi için branş bazında sıralamaların açıklanması gerekmektedir.

2014 YILI KPSS LİSANS SINAVLARI VE KPSS ALAN SINAVI-ÖABT SINAVLARI SIRALAMA MOTORLARI

KPSS Alan Sınavı (ÖABT) Sınavına Girenler Branş Sıralama  Robotu İçin Tıklayınız

KPSS Alan Sınavı (ÖABT) Branş Sıralama Robotu Kullanımı

KPSS  P121 puanınızı aşağıda ki forma kaydetikten sonra Sıralamanızı  Sayfa altında ki sıralamanı öğren  formu ile öğrenebilirsiniz.

KPSS alan sınavına girmiş adaylar P121 puanına göre öğretmen atamalarında tercih bulanabilecekler. 2014  KPSS Alan Sınavı  Branş formu sayesinde KPSS P121 Puanınızı sisteme girerek oluşacak veri merkezinde oluşacak puanlara göre kendi alanınıza ait olan sıralamanızı öğrenebileceksiniz.

KPSS Alan Sınavı (ÖABT) Sınavına Girmeyenler Branş Sıralama  Robotu İçin Tıklayınız

KPSS Alan Sınavı (ÖABT) Sınavına Girmeyenler Branş Sıralama  Robotu Kullanımı

Öğretmen atamaları ilişkin çok sayıda mesaj var. 2003'ten beri 400,000'nin üzerinde öğretmen atadık. MEB Ağustos'ta 40,000 atama yapacak. Cumhuriyet tarihinin rekor öğretmen ataması bu dönemde yapıldı. Hangi branştan kaç öğretmen atanacağına Maliye değil, MEB karar veriyor.

KPSS sınasına giren öğrenciler P121 puanlarını baz alarak öğretmen atamaları yapılacaktır.  Bizler sizlere fikir edinebilmeniz için 2014 KPSS alan sınavı branş formunu sunarak sizlerin aldığı puanı sisteme yazmanızı istiyor ve dolayısı ile bilgisayarın otomatik olarak size hangi sırada olduğunuzun bilgisini vermesini sağlıyoruz.  Yani 2014 KPSS alan sınavı branş sıralaması öğrenme artık daha kolay.

2014 KPSS ÖABT Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte atanacak öğretmen ve memur adaylarının  en doğru tercih sistemine ulaşabilmeleri için 2014 KPSS ÖABT brans sıralaması için doğru robotunun Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) veya ÖSYM tarafından en kısa zamanda yayınlanması adaylar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. KPSS Öabt MEB Branş sıralaması robotu adayların kendi branşları içerisindeki sıralamarını göstermek için kullanılıyor. 2014 KPSS ÖABT ile ilgili en güncel haberlere erişebilmek için hurriyet.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz...

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK

Yerleştirme : 2014-ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirmesi
Tercih Bildirim Süresi : 27.01.2014 - 03.02.2014
Başvuru Yeri : www.osym.gov.tr

Yerleştirme :  KPSS-2014/1: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme
Tercih Bildirim Süresi : 23.06.2014 - 02.07.2014
Başvuru Yeri : www.osym.gov.tr

Yerleştirme : KPSS-2014/2: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme
Tercih Bildirim Süresi : 17.11.2014 - 26.11.2014
Başvuru Yeri : www.osym.gov.tr

2014 YILI KPSS ÖABT SINAV SONUCU İÇİN TIKLAYIN

2014 YILI KPSS ÖABT SINAVI SAYISAL BİLGİER İÇİN TIKLAYIN

SINAV KİTAPCIKLARI VE CEVAPLARI - CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALMANCA ÖĞRETMENLİĞİ

BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ

COĞRAFYA ÖĞRETMENLİĞİ

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ

FEN BİLİMLERİ/FEN TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ

FİZİK ÖĞRETMENLİĞİ

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ

KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ

LİSE MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

REHBER ÖĞRETMENLİĞİ

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ

SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ

TARİH ÖĞRETMENLİĞİ

TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ÖĞRETMENLİĞİ

TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ

4 OTURUMDA 81 İLDE YAPILDI

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 5-6 Temmuz'da yapılan 2014-KPSS'nin dört oturum halinde 81 il merkezi ve Lefkoşa-KKTC'de gerçekleştirildiği kaydedildi. 05 Temmuz 2014 Cumartesi günü Sabah oturumundaki Genel Yetenek Genel Kültür Testine katılacak 1 milyon 117 bin 697 aday için; aynı gün öğleden sonra oturumundaki Eğitim Bilimleri Testine katılacak 325 bin 419 aday için 06 Temmuz 2014 Pazar günü Sabah oturumundaki Alan Bilgisi (Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe) Testine katılacak 172 bin 484 aday için ve öğleden sonra oturumundaki Alan Bilgisi; Çalışma Ekonomisi ev Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Testine katılacak 107 bin 712 aday için sınav organizasyonu yapıldığı kaydedildi. 5 bin 500 bina ve 85 bin 209 salonda uygulanan sınavda 259 bin 367 sınav görevlisinin görev yaptığı kaydedildi.


ÖĞRETMENLİK VE DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ SONRA AÇIKLANACAK

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testinin (DHBT) sonuçlarını içeren P121-P124 arası puanlar ile ilgili sınavlar yapıldıktan sonra ayrı bir sonuç belgesi ile açıklanacağı vurgulandı.


SONUÇLAR AÇIKLANDI

ÖABT sınavının ardından binlerce öğretmen sınav sonuçlarının açıklanacağı günü bekliyordu. KPSS AÖBT sınav sonuçları bugün açıklandı. Sınav Sonucunuza haberimizin devamındaki linkten ulaşabilirsiniz.


ÖSYM, bu yıl geçen yıldan farklı olarak KPSS sınav sonuçlarını ÖABT yapılmadan açıkladı. Dün itibari ile de AÖBT sonuçları açıklandı.


2014 yılı için ÖABT Sınavı bugün saat 09:30 itibari ile Türkiye'de Sınav merkezleri tarafından gerçekleştirildi. ÖABT, Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, Almanca, İngilizce, rehber öğretmen ve sınıf öğretmenliği alanlarında uygulandı.


Adayların karşısına 40 soruluk alan bilgisi ve 10 soruluk alan eğitimi bölümünü cevaplandırdı. Adaylar 50 soruyu 75 dakika yanıtladılar.


KPSS PUAN GRUPLARI VE BÖLÜMLERİ

KPSS sisteminde 124 adet puan yer almaktadır. Bunlardan P3 (lisans), P93(önlisans) ve P94(lise) puanları B Grubu puanlardır. Önlisans ve lise KPSS henüz yapılmadığı için adaylarımızın kafasını karıştırmamak için onları bu yazıya dahil etmedik. Sınav sonrasında önlisans-lise için farklı bir dosyamız yayınlanacaktır.


KPSSP10 ve P121 PUANLARI

Kurumsal alımlarda kullanılır. MEB tarafından öğretmen atamalarında temel alınan ÖABT’ye katılmayan eğitim adayları P10 ile ÖABT’ye katılanlar ise P121 puanı ile terci yapmaktadır. Ayrıca YÖK,MEB ve ÖSYM gibi kurumlar bu puanlardan uzman yardımcısı alımı da yapmaktadır.


KPSSP3 PUANI

Hem merkezi hem de kurumsal yerleştirmelerde kullanılır. Bazı kurumlar tarafından A grubu uzman yardımcısı alımlarında da kullanılmaktadır. (Bu puan tek yıllarda da hesaplanmaktadır ama bu puanlar ile tercih yapılamaz. Sadece A grubu ve POMEM alımlarında kullanılabilir.)


Merkezi Yerleştirme; Devlet Personel Başkanlığı’nın ülke genelindeki tüm kamu kurumlarından personel talebi toplayarak oluşturduğu listedeki kontenjanlara ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmasıdır. Yılda iki kez (Kasım-Haziran) yapılır. Merkezi yerleştirme ile kadrolu memur ile 399 KİT sözleşmeli personel alınır. Kurumsal Yerleştirme; merkezi yerleştirme haricindeki yerleştirmelerdir. Kurumsal yerleştirmelerin özünde tek bir kuruma alım vardır. Burada yerleştirme ve başvurular ÖSYM üzerinden de olabilir ama yine de bu alımlar kurumsaldır. A grubu alımlar da kurumsal alımdır. Kurumsal yerleştirmeler farklı kurumlar tarafından rastgele tarihlerde yapıldığı için bir yıl içinde aynı anda bir çok kurumsal alım olabilir. Ayrıca, kurumsal alım ile kadrolu memur, sözleşmeli personel ve işçi statülerinde personel alınır.


KPSSP3 PUANI İLE BAŞVURU YAPILABİLECEK KURUMLAR

Bazı kurumların A Grubu personel alımları


Sözleşmeli Personel Alımları (4/B, Belediye, Diğer Sözleşme Türleri)


Askeri Kurumların Personel Alımları (Kadrolu veya Sözleşmeli)


Diyanet İşleri Başkanlığı Alımları (Kadrolu veya Sözleşmeli)


Emniyet Genel Müdürlüğü Alımları (Kadrolu)


SYDV Alımları ( İş sözleşmesi imzalanır)


Orman Genel Müdürlüğü mühendis alımları


DSİ Genel Müdürlüğü mühendis alımları


Orman Genel Müdürlüğü muhafaza memurluğu


İşçi Alımları (İş sözleşmesi imzalanır)


Gümrük Bakanlığı kadrolu memur ve sözleşmeli personel alımları


POMEM’lere lisans mezunlarından öğrenci alımı


Adalet Bakanlığı zabit katibi, gardiyan gibi alımlar


DİĞER KPSS PUAN GRUPLARI

Kurumsal alımlarda kullanılır. P3,P10,P121,P93, P94, P122,P123 ve P124 haricindeki puanlardır. A grubu puanlar olarak da bilinen bu puanlar 117 tanedir. Her kurum A grubu kadrolara ilişkin vereceği ilanlarda bu puanlardan birini baz alarak belli bir puan üstü adayı kurumsal sınava çağırarak alım yapar.


Ayrıca, Kalkınma Ajansları da personel alımlarında A Grubu puanları kullanabilmektedir.


NOT : KPSS Lisans sınav sonuçlarında 2 (iki) adet önemli puan türü bulunmaktadır. Bunlar KPSSP3 ve KPSSP121


KPSSP3 PUAN TÜRÜ

P3 puanı, tüm memur, sözleşmeli ve işçi alımlarında kullanılacak ana puan türüdür.


KPSSP121 PUAN TÜRÜ

P121 ise MEB tarafından öğretmenlik alımlarında kullanılacaktır. ÖSYM, P121 puan sonuçlarını ÖABT testi sonuçları açıklandığında ilan edeceğini belirtmiştir.


ÖSYM KPSS SINAV SONUÇLARI HAKKINDA

ÖSYM'nin Lisans Kadrosu için sınavlı olan KPSS Lisans Sınavı tüm sonuçları açıklandı. KPSS Lisans Sınavı'nın son ayağı olan KPSS ÖABT Sınavı'da sonuçları nihayet açıklandı. ÖSYM tarafından resmi internet sayfası üzerinden açıklanan sonuçlara ÖSYM'nin Sonuç sayfasından ulaşabilirsiniz. 5-6 Temmuz'da gerçekleştirilen A ve B grubu KPSS sonuçlarının açıklanması ile birlikte yine KPSS Lisans Sınavı'nın öğretmenler için son ayağı olan KPSS ÖABT sonuçlarıda açıklandı.


Öğretmen adaylarının beklediği ÖABT sınav sonuçları dün 16:00 itibari ile açıklandı. KPSS'nin son aşaması olan ÖABT Sonuçları da açıklandı. İlk kez KPSS sınav sonuçlarını ÖABT yapılmadan açıklandı. AÖBT Sınav sonuçlarına ve tercihlerle ilgili detaylara haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.


KPSS 2014 20 Temmuz da yapılan ÖABT Alan Sınavı Sonuçları An itibariyle açıklanmış bulunmaktadır.. KPSS ÖABT Sınav Sonucunuzu Öğrenmek İçin Tıklayınız.. ÖABT Sınavı (Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı) Sonuçları Açıklandı, KPSS ÖABT Sınav Sonucu Sorgulamak, ÖABT sınavının tamamlanmasının ardından öğretmen olarak atanmak isteyen adayların en çok merak ettiği sınav sonuçlarının açıklanma tarihi oldu. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT sonuçlarının açıklanma tarihini ne zaman?


ÖSYM'nin Lisans Kadrosu için sınavlı olan KPSS Lisans Sınavı tüm sonuçları açıklandı. KPSS Lisans Sınavı'nın son ayağı olan KPSS ÖABT Sınavı'da sonuçları nihayet açıklandı. ÖSYM tarafından resmi internet sayfası üzerinden açıklanan sonuçlara ÖSYM'nin Sonuç sayfasından ulaşabilirsiniz. 5-6 Temmuz'da gerçekleştirilen A ve B grubu KPSS sonuçlarının açıklanması ile birlikte yine KPSS Lisans Sınavı'nın öğretmenler için son ayağı olan KPSS ÖABT sonuçlarıda açıklandı.


MEB BRANŞ KONTENJANLARI ARTAR MI?

İşsizlik, hele de uzun bir süredir devam eden işsizlik, insanı hem maddi hem de manevi olarak yıpratan en önemli olgulardan birisidir.


Bu nedenle, bir işe girmek isteyen adaylar ellerinden gelen herşeyi yaparak, yaşanan sürece müdahil olmak ister. Eylemler, internet üzerinden yürütülen mail kampanyaları, memurlar.net forum bölümündeki gruplar, facebook grupları bunlardan sadece bir kaçıdır.


Ancak, 1999 yılından bu yana MEB'in öğretmenlik alım süreçlerini takip eden bir site olarak, şu hususa dikkat çekmek istiyoruz.


1- Yapılan eylemlerle, MEB'i atama yapma konusunda yönlendirmek mümkündür. Geçmişte de çokça görüldüğü üzere MEB atama yapmayacağı ilan ettiği dönemlerde dahi öğretmen almıştır. Bir Bakanın "şu dönemde öğretmen almayacağız" dediği dönemde, başka bir bakan öğretmen ataması yapabilmiştir. (Bakınız Şubat ataması) Özellikle yeni atanan Bakan ve bürokratlar, öğretmen adaylarının taleplerine daha sıcak yaklaşmaktadır.


2- Fakat, yapılan eylemler ile branş kontenjanı artışı sağlamak mümkün değildir, açık haksızlıklar istisna olmak kaydıyla. Örneğin geçen yıl MEB, ÖABT testi uyguladığı bazı öğretmenlik branşlarına hiç kontenjan açmamıştı. Tıklayın.Yine daha önceki yıllarda birer, ikişer kontenjan açtığı bazı teknik eğitim bölümlerine Ağustos alımlarında hiç kontenjan açmamıştı.


Bu nedenle, bugünlerde yeniden artmaya başlayan branş kontenjanlarının arttırılmasına yönelik taleplerin bir anlamı olmayacağını değerlendiriyoruz.


İŞTE MÜDÜR OLMA ŞARTLARI

Asaleten müdür ve kurucu müdür olarak görev yapmış olmak. Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak ayrı ayrı veya toplamda en az 2 yıl asaleten görev yapmış olmak. Müdür yetkili öğretmen olarak en az 3 yıl görev yapmış olmak. Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 2 yıl şube müdürlüğü ve daha üstü görevlerde bulunmuş olmak Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 3 yıl müdür, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görev yapmış olmak. Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki şef veya daha üstü kadrolarda görev yapmış olmak.


BU SENE HANGİ BRANŞA KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK? (TAHMİNİ OLARAK)

İşte bu yıl, yani 2014 yazında atama yapılacak alanlar ve rakamları


Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği 5500,

Özel eğitim 1000,

PD Rehberlik öğretmeni 3600,

İngilizce öğretmeni 4200,

İlköğretim matematik öğretmeni 2700,

Matematik öğretmeni 1500 atama,

Türkçe öğretmeni atanacak 2200

Beden eğitimi öğretmeni 2000,

Okul öncesi öğretmeni 1500,

Fen bilimleri öğretmeni 1700,

Bilişim Tek. Öğretmeni 1700 atama,

Edebiyat öğretmeni 1750,

Sınıf öğretmenliği 1500,

İmam Hatip Meslek Dersleri: 1750,

Müzik öğretmenliği: 1000,

Sosyal Bilgiler öğretmenliği: 1250,

Biyoloji öğretmenliği: 450 atama,

Coğrafya:400 atama,

Arapça : 300,

Diğer: 4000 atama,

Toplam : 40 bin öğretmen ataması


 

Yorumlar (27)
!! 6 yıl önce
nasil insanlarsiniz duygulrimzla oynuyosunuz siralsmalar yayinladi yaziyosunuz hani nerde aciklandi bukadarda umutlarla oynanmazki ..
!!!!!!!!1 6 yıl önce
meb sitesi olacaksın bide daha ne yazdıgından kendi haberin yokk haber yapma peşindesinnn mebpersonell bırakk buu işleriii gittt kumdaa oynaaa
resimm 6 yıl önce
sıralamalar yayınlandı die sayfasını düzenliyor sonra koyacak:) nasıl biir zihniyetse.bizim branşın adını bile anmayann bir site. bizde kabahat ki bu siteye bakıyoruzz.
SOSYAL E 3000 ATAMA 6 yıl önce
sosyal bilgiler 3.000 atama istiyor
sosyal e 3 bin atama 6 yıl önce
sosyal bilgiler 3.000 atama istiyor
sıtkı 6 yıl önce
pazara ne kaldı seçimden sonra ekmeleddini cumhurbaşkanı görürsem şaşırmam çünkü ak parti 40 bin alıma devam ederse oylar biter ak parti sesleniyorum 80 bin atama yapın çünkü bu milletin canı yanıyor
RESİME 1000 BİNNN ATAMA 6 yıl önce
resi̇me 1000 bi̇nnnnnnnnnnnnnn atamaaaaaa seçi̇meee azzzz kalaaaaa
nur 6 yıl önce
bbu baslikla meb'den hiç farkınız kalmadı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@