KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Kaç net kaç puan getirir?

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Kaç net kaç puan getirir?

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.

 KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu

KPSS 2016 sınavının açıklanmasına sayılı günler kala ÖSYM'den flaş son dakika açıklaması geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.

 KPSS 2016 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu yanıt buldu. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre KPSS 2016 açıklanma tarihi 14 Temmuz olarak belirlendi. KPSS sonuçları açıklandığı andan itibaren haberimizden öğrenebilirsiniz. 
ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, Kamu Görevlilerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in 25 Ocak 2016 tarihli kararla yürürlüğe girmesi ile ÖSYM'nin sınav takvimine göre 9 Haziran 2016 olarak yer alan 2016-KPSS Lisans Sınavı sonuç açıklama tarihinin 14 Temmuz 2016 olarak değiştirilmesine karar verildiği ve sınav takvimindeki sonuç açıklama tarihinin bu doğrultuda güncellendiği bildirildi.

 ÖSYM, geçmiş sınavlarla ilgili 7 kişi hakkında soruşturma başlattı
KPSS 2016 AÇIKLANMA TARİHİ
Öte yandan ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yetkilileri, takvim güncellemesinin 2016 yılının ilk merkezi yerleştirmelerinde 2014 yılı KPSS sonuçlarının kullanılmasını ve 2016 yılının haziran ayı sonuna kadar mezun olacak adayların bu yerleştirme için tercih bildiriminde bulunmasını sağlamak amacıyla yönetim kurulu kararı ile alındığını bildirdi.


 2016 yılı Lisans kamu personel seçme sınavı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Sınava yaklaşık 1 buçuk milyon adayın katıldığı tahmin ediliyor. 2016 Lisans KPSS sınav sonuçları 14 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacak. Peki KPSS zor muydu kolay mıydı? 2016 KPSS'de kaç nete ne kadar puan gelir? KPSS'de genel yetenek neti çok olana iyi puan gelir mi? 2016 KPSS'de genel kültür çok mu kolaydı? 2016 KPSS zor muydu? gibi sorular adaylar tarafından merak ediliyor.

Hiç şüphe yok ki 2016 yılı KPSS'de Türkçe ve matematik testleri hem zaman alıcı hem de geçmiş yıllara göre zorlayıcıydı. Genel Kültür kısmı ise geçmiş yıllara göre kolay ama yine de bilgi ağırlıklı sorulardı. Özellikle tarih sorularının %80'i neredeyse direk bilgi sorusuydu. Peki 2016 yılında kpss de kaç nete kaç puan gelir? Bu yıl KPSS puanları düşer mi? 2016 yılı KPSS puan hesaplaması nasıl yapılır? Bu yıl çok nete az puan mı gelir? gibi sorular da merak edilen konular arasında yer alıyor.

Bu yıl KPSS'de çok net yapmaktan ziyade Genel Yetenek kısmından çok net yapabilmek önemliydi. Örneğin iki adayı ele alalım. 1. adayın Genel yetenek kısmı 50 net ve genel kültür kısmı 30 net olsun. Bu adayın 80 neti olmuş oluyor. 2. adayın ise 35 genel yetenek 50 genel kültür neti olmuş olsun. Bu adayın 85 neti olmuş oluyor. 1. olarak ele aldığımız örneklem adayın 80 neti olmasına rağmen genel yetenek neti fazla olduğu için puan olarak 2. olarak örneklem aldığımız 85 puanlı adayı geride bırakabilir.

Tabi 2016 kpss sonuçları açıklanınca ve istatistiki bilgiler yayınlanınca daha fazla bilgi sahibi olacağız fakat 2016 KPSS'de Genel Yetenek kısmında Türkiye ortalama net sayısı 12-15 arası ve Genel Kültür kısmında ise 19-23 arası olacağı tahmin ediliyor. Konu ile ilgili olarak süreci takip ediyoruz. 2016 yılı KPSS punaları açıklanınca detaylı olarak tekrar değerlendirme yapacağız. Bilindiği üzere 24 temmuzda öabt sınavı var. Bu sınav da öğretmenlerin atama puanını hayli etkileyecek. Konuyu takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum