Matematik(Lise) Öğretmenliği Kontenjan Tahminleri

Matematik(Lise) Öğretmenliği Kontenjan Tahminleri

MEB'in gerçekleştireceği 25 bin öğretmen atamasında lise Matematik öğretmenliği branşına ne kadar kadro verilecek?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), önümüzdeki ay bilindiği gibi 25 bin sözleşmeli öğretmen ataması için ilana çıkacak. Bakanlığın ilana çıkmasına çok az bir süre kala atama bekleyen öğretmenleri bilgilendirmek amacıyla Mebpersonel olarak 24 branşta çalışma gerçekleştirdik ve bu çalışmaları siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz ve paylaşmaya devam edeceğiz.  

 Bugün ele alacağımız branşlar arasında ikinci sırada Matematik öğretmenliği yer alıyor.  2015 yılı Şubat döneminden 2017 yılı Temmuz dönemine kadar toplam 118 bin 494 öğretmen ataması gerçekleştirilmiştir. Bu süre aralığında toplam 6 atama olmuştur.  Atanan bu öğretmenlerden 3839'unu Matematik öğretmenleri oluşturmuştur.

  2015 yılı Şubat döneminde toplam 15 bin atama yapılmış ve 700 Matematik öğretmeni atanmıştır. Bu atamada Matematik öğretmenliği toplam kontenjanın %4.66'sını alabilmiştir. Bu atamayı takip eden diğer 5 atamada sırasıyla Matematik öğretmenleri yüzde olarak şu payları almıştır: %3.60 ---  %3.50 --- %2.50 --- %2.56 --- %1.70.  

 Görüldüğü üzere yapılan atamalarda Matematik öğretmenliği toplam kontenjanın en az %1.70'ini en fazla ise %4.66'sını alabilmiştir. Dolayısıyla yapılacak yeni atamada da bu oranlar şaşmayacak, hemen hemen aynı olacaktır.  2018 yılında yapılması planlanan 25.000 sözleşmeli öğretmen atamasında Matematik öğretmenlerine 425 - 1165 arasında bir kontenjan verilecektir. Bu değer oransal olarak %1.70 ile %4.66 aralığında yer almaktadır.  

 Diğer branşlarda yapacağımız tahminler için bizi takip etmeye devam ediniz. Sıradaki haberimizde Müzik öğretmenliği branşını tahmin edeceğiz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum