banner476

MEB 2014 Öğretmen Atama Kontenjanları Ne Zaman Açıklanır?

MEB 2014 Öğretmen Atama Kontenjanları Ne Zaman Açıklanır? MEB, KPSS puanı ile öğretmen alım kontenjanlarını en erken Eylül'de açıklayabilir.

Öğretmen Atamaları 21.08.2014, 02:46 21.08.2014, 02:47
MEB 2014 Öğretmen Atama Kontenjanları Ne Zaman Açıklanır?
 MEB, tam 3,5 ay önce yer değiştirme ve atama takvimini açıklamıştı. Bu takvime göre sırasıyla il içi (Mayıs'ta), iller arası (Haziran'da) ve özür durumu (Ağustos'ta) nakilleri yapıldıktan sonra "ilk atama" süreci başlayacaktı.

5 Mayıs tarihinde açıklanan takvime göre, özür durumundan nakil başvurularının 11 ila 15 Ağustos tarihlerinde alınması ve sonuçların 19 veya 20 Ağustos'ta açıklanması öngörülüyordu. Özür durumu sonuçlarından 5 gün sonra da ilk atama başvurularının 25 ila 29 Ağustos tarihlerinde alınması ve sonuçların 1 ila 3 Eylül tarihlerinde açıklanması öngörülmüştü.

Ancak, TEOG sonuçlarından dolayı özür durumundan nakil başvurularının takvimi sarktı. Yeni belirlenen takvime göre, 20 ila 26 Ağustos tarihleri arasında başvuru alınacak, sonuçlar 29 Ağustos'ta açıklanacak, tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 1 Eylül'den itibaren yapılacaktır.

Özür grubundaki bu yeni takvim dolaysıyla, KPSS puanıyla öğretmen alım kontenjanlarının ilan edilmesi, başvuruların alınması gibi süreçler Eylül ayına sarkmıştır. Mayıs ayındaki takvime kıyasla söyleyecek olursak, ilk atama kontenjanlarının Eylül ayından önce ilan edilme ihtimali yoktur. Özür grubu nakilleri yapılıp, öğretmenler ilişiklerini kestikten sonra süreç tamamlanmış olacak ve okul bazında ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır. Okul bazında ihtiyaçların belli olmasının, 5 Eylül 2014 tarihine kadar sarkabileceğini düşünüyoruz.


Öğretmen atama kontenjanları ne zaman açıklanır?
Kaynak: Kaynak: www.memurlar.net
Yorumlar (31)
tde 6 yıl önce
artık meydana çıksın her şey kaç aydır kıvranıp duruyoruz
sinif 6 yıl önce
artik sinif ogretmenleri mağdur edilmesin bu fazlalığı eritin
sınftan 350 atama istiyoruz 6 yıl önce
bu zamana kadar hep sınıfçıları atıyordunuz diger bölümleri atamıyordunuz. yine eskisi gibi olsun yine sınıfçı alın nolurrr. yalvalılım atayın bizi. diğer branşlar umrumuzda değil nolur bizi atayın. norm fazlamız varmış olsun. çalışmadan da maaş almaya razıyız biz nolur..
fizik 6 yıl önce
fizikçiler artı atanmak istiyor adil bir dağılım olur inşaallah
Fen 6 yıl önce
4000 atama istiyoruz ...
ihmal edilen tarihçiler 6 yıl önce
tarihçiler bu atama da ilk defa da olsa acaba 1000 li bir atama görecek mi? hep ihmal edildik neden?
ingilizceci 6 yıl önce
neyin kafasını yaşıyorsunuz allah aşkına diğer branşlar umrumuzda değil gibi bi fesatlık düşündükçe emin ol hiçbir yere varamazsın...çalışıp para almamak gibi bi arzun varsa ücretli öğretmenlik tam sana göre.
Fenci 6 yıl önce
fenden 7500 atama istiyoruz. yazık vatanın evladına
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@