'MEB 3000 Öğretmen Daha Alacak' Beklentisi

'MEB 3000 Öğretmen Daha Alacak' Beklentisi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 9 Eylül’de yaklaşık 37 bin yeni öğretmen atamasının ardından boş kalan 3 bin civarındaki kadroya da ek atama yapması bekleniyor.

 MEB müsteşarı Yusuf Tekin’in Twitter hesabı üzerinden verdiği bilgiye göre, ek atmayla ilgili iki gün içerisinde açıklama yapılacaktı. Ancak aradan geçen 3 günü aşkın süredir henüz bir açıklama yapılmadı. Çalışmaların uzaması, “Acaba MEB öğretmen adaylarına bir sürpriz mi hazırlıyor” yorumlarına neden oluyor. Bazı kesimler ise ek atamanın yapılmayacağını ileri sürüyor. Boş kalan kadroların olası Şubat 2014 atamasında kullanılacağı iddia ediliyor.

 
Geçen hafta yapılan atamanın ardından en çok boş kadro İlahiyat, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile bazı diğer branşlarda gerçekleşti. Olası ek atamda 60 baraj puanının düşürülerek yeniden tercih alınması bekleniyor. 
 
MEB’in il Milli Eğitim Müdürlüklerinden boş kadro tespiti istediği ifade ediliyor. Kısacası MEB’de işler biraz karışık. Ancak öğretmen adayları gelecek olumlu haberlere kilitlenmiş durumda. 
 
Ayrıntılar ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

75 Yorum