Meb, 5 bin kadro isteyen branş sayısı10’nun üzerindedir.

Meb, 5 bin kadro isteyen branş sayısı10’nun üzerindedir.

Meb tarafında 40 bin öğretmen ataması kontenjanların branş bazında nasıl belirleneceğine dair açıklama


AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmışolduğunuz  başvurunuz,Milli Eğitim Bakanlığı; 'na iletilmiştir.

Bakanlıktangelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

20.08.2012

Ağustos ataması için tahsis edilen toplam kadrosayısı 40 bindir. 5 bin kadro isteyen branş sayısı10’nun üzerindedir Eğer bu branşlara talepleridoğrultusunda 5 bin kadro verilirse, sadece 8 branşa atama yapabiliriz. Böyle bir atamanın yapılmayacağını yapılsa dahi adil olamayacağınısizde biliyorsunuz. Ancak bu hiçbir branşa 5 binkontenjan verilmeyecek anlamına gelmez.


Öğretmen açığı ve haftalık ders sayısı fazla olanbazı branşlara belki 5 bin kadro verilebilir. Ancak bu branşların sayısı fazla olmayacaktır. İstisnalarhariç öğretmen açığı olan tüm branşlarakontenjan tahsis edilecektir. 40 bin kadro genel
öğretmen açığının yüzde kaçını karşılıyorsa,öğretmen açığı olan tüm branşlara yaklaşıkolarak o oranında kontenjan verilecektir.

Ayrıca, il dışı nakillerde bir branş için açıkgösterilen okullar, o branştaki öğretmen açığınıgöstermez, o ile il dışı nakiller için verilenkontenjan sayısını gösterir. Diğer bir ifadeyle ile girecek ve çıkacak öğretmen sayısını gösterir.

İyigünler dileriz. Milli Eğitim Bakanlığı  Mebpersonel.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

62 Yorum