banner476

MEB'de 10 Bin Üzerinde Öğretmen İhraç Edilecek

Milli Eğitim Bakanlığında yeni ihraçlar yolda . 10 bin üzerinde öğretmenin ihraç edileceği konuşuluyor .

Öğretmen Atamaları 07.10.2016, 09:35
MEB'de 10 Bin Üzerinde Öğretmen İhraç Edilecek

Milli Eğitim Bakanlığında Fetö / PDY kapsamı ve PKK'dan toplamda 10 bin üzerinde öğretmenin yeni KHK ile ihraç edileceği konuşuluyor .

Mitte, Bylock listesini ve yazışmaları çözmek için 70 +70 kişi geceli gündüzlü mesai yaparak listeyi netleştiriyor .

Bylock listesinde isimleri belli olan devlet memurları kurumlarına bildiriliyor .

Bylock kullanan 160 bine yakın memur olduğu tahmin ediliyor .

Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen Bylock listesinden , açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenlerin isimleri belirleniyor . Mükerrer isimlerin tespitinden sonra ihraç edilecek öğretmen ve memur sayısı belli olacak .

Bakanlığın PKK'dan açığa aldığı 11.500 öğretmenle ilgili inceleme soruşturmaları da devam ediyor .

PKK'dan açığa alınan öğretmenlerin bir kısmına iller arası yer değişikliği getirilecek . PKK ile irtibatı tespit edilen öğretmenler ihraç listesine konulacak . PKK'dan ihraç edilecek öğretmen sayısının ise 3000-3500 arasında olması bekleniyor . Sadece sendikal eylemden dolayı açığa alınan öğretmenlere idari ceza getirileceği ve bir kısmının yer değişikliğine tabi tutularak görevlerine iade edileceği konuşuluyor .

Milli Eğitim Bakanlığında Fetö ve PKK'dan ihraç edilecek öğretmen ve personel sayısının 10.000 civarında olması bekleniyor .

www.kamudanhaber.net

Yorumlar (7)
asma beydilli 4 yıl önce
terörist öğretmen ne batıda ne doğuda istemiyoruz.pkk fetö aynı terör örgütü.hatta pkk daha tehlikeli ve sinsi.bizler demokrasi kahramanı halk olarak kobani olayları hendeklere destek olarak sendika nın uyguladığı iş bırakma eylemine katılan terörist öğretmen istemiyoruz çünkü bunların muhakkak örgütle irtibatları var.sayın büyüklerimiz fetödekileri nasıl temizlediyseniz bunlarıda temizlemenizi bütün halk istiyor....
ppp 4 yıl önce
feto yapınca sendikal olmuyoda pkk yapınca mı oluyor başbakan gerekeni söyledi hepsi atılcak pkk lıların. ortalığı karıştırma meb personel. reis ne derse o.
Yavuz 4 yıl önce
Arkadaslar lutfen herkese terorist damgasi vurmaya calismayalim.
ogretmen 4 yıl önce
Bu haberleri neye göre yapıyor sunuz kaynak nerden...
Müdürler 4 yıl önce
MEB de aşağı yukarı her ilde görevlerinin başında olan fetöcü şube müdürleri ve RAM müdürleri var.Bunların neden hala görevlerine son verilmiyor.
fatma zincir 4 yıl önce
bu kadar açığa alınan öğretmen var avuç içi kadar atam yapıldı 8 aydır gençler işsiz bekliyor öğretmen adayları yazık gençlere
eğitimci 4 yıl önce
Bu ülkenin nimetlerinden yararlanıp maaş alıp bu ülkeye ve bu millete ihanet eden askere polise silah çeken fetöcü pkk lı dhkpc li tüm hainler makamı mevkisi ve görevi ne olursa olsun alınsın görevden.Geride bekleyen pırıl pırıl vatan sevdalısı gençler atansın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@