banner476

MEB'de Güncellemeden Sonra Atama Duyurusu!

Milli Eğitim Bakanlığı norm güncellemelerinden sonra öğretmen atama duyurusuna çıkacak.

Öğretmen Atamaları 06.10.2017, 11:17
MEB'de Güncellemeden Sonra Atama Duyurusu!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından 16 Ekim - 10 Kasım 2017 tarihleri arasında norm güncellemeleri yapılacak. Eğitim Kurum  Müdürlüklerinin Veri Girişi Yapma Tarihleri 16-17 Ekim olarak belirlendi. İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin Veri Girişi  Kontrol Tarihleri 18-19 Ekim, İl Millî Eğitim Müdürlüklerinin Veri Girişi   Kontrol Tarihleri 20-25 Ekim olarak belirlendi. Son olarak onay işlemleri ise 26 Ekim - 10 Kasım arasında gerçekleştirilecek.

13 Kasım 2017 Pazartesi günü tüm Türkiyede, nerede, hangi branşta ne kadar öğretmen eksiği ve fazlası olduğu belli olacak. Güncelleme işlemleri bittikten sonra hemen gündeme öğretmen atamaları gelecek. Bakanlığın norm güncellemesinden sonra sözleşmeli öğretmen atama duyurusu yayınlaması bekleniyor.

Atama bekleyen öğretmenler 2017 yılı Ağustos döneminde verilen 10 bin atama sözünün tutulmasını bekliyor. Bakan ve bakanlık ise duyuru ve atamalar için 2018 Ocak-Ağustos dönemini işaret ediyor. 

Sayının netliği bilinmezken bakanlığın 10 Kasım sonrasında öğretmen ataması için duyuruya çıkması bekleniyor. Yapılacak öğretmen ataması, öğretmenlerin norm fazlası olmaması için alan değişikliği konusu da dikkate alınarak yapılması gerekmektedir. MEB'in bu konuda ince eleyip sık dokuması elzemdir.

Konu ile ilgili süreci takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (45)
mehmet ali akkurt 3 yıl önce
cumhurbaşkanı mtv inecek dedi indi ağustosda 10 bin öğretmen atanacak dedi atanacak kim cumhurbaşkanına karşı gelebilir? cumhurbaşkanına bunu sözünü hatırlatacak aktif sosyal faaliyetler yapmamız gerek. atanamayan öğretmenler uyumayın mücadele edin ki hayvan yetiştiricileri yerinizde olmasın! duyurun artık reisi cumhura sesinizi !
ne 2018i 3 yıl önce
2018de duyuruya çıkılamaz.çünkü 2018 ocakta zaten 20 bi̇n veri̇leceği̇ söylenmi̇şti̇.bu duyuru 2017 kasimda yapilmali ve mayis mülakatina gi̇renlere veri̇lmeli̇ çünkü cb böyle söz verdi̇ kisacasi kayma yapilamaz.
mustafa kaya 3 yıl önce
ısrarla cumhurbaşkanının ağostos sonrası 10 bin öğretmen atamasından kaçınan milli eğitim sesimizi duy artık yıl bitmeden hakkımızı verin. her yıl 50 bin 40 bin öğretmen ataması olurken bu yıl neden sadece 20 bin neden üstelik ihraç edilen 35 bin hain varken yerlerini ücretliyle doldurmak nasıl bir mantık? kpss sınavı yapılalı bir yıla yaklaştı atama 2017 de olmayacaksa neden sınav yaptınız o halde nede? ales sınavı bile yıllarca geçerli oluyor o halde kpss puanı da yıllarca geçerli olsun! öğretmenlerin hakkını verin 10 bin sözünüzü yıl bitmeden tutun ve hayvan yetiştiricisini sınıflara öğretmen diye dikmeye son verin son ! ey cumhurhurbaşkanım duy sesimizi ...
Cemil 3 yıl önce
InsAllah... duyuruyu ve adil dagilimlari dort gozle bekliyoruz
Cemil 3 yıl önce
InsAllah... duyuruyu ve adil dagilimlari dort gozle bekliyoruz
inşAllah 3 yıl önce
Temennimiz odur ki inşAllah on bin sözu hemen tutulur ve mulakatsiz adaletli bir alım yapilir. Verilen sozler tutulur.
Mayıs mülakat mağduru 3 yıl önce
Biz mayıs mulakatı için ek atama yapılmasını bekliyoruz.Defalarca Ek 10000 atama sözü verildi.Meb bu atamayi yapmak zorunda yoksa iflah olmaz.10000 ek atama yapacak ve bunlar şubatta goreve başlayacak.2017 kpss lilerin duyurusu ise şubatta yapilacak 20000 kişi eylülde goreve başlayacak.
Memet 3 yıl önce
MEB atanamayan engelli öğretmenlere ses vermeli bizleri çok perişan etti MEB bakanı bizleri unutma selmlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@