Meb haberimiz üzerine  İki Branşa Ait Taban Puanını Düzeltti

Meb haberimiz üzerine İki Branşa Ait Taban Puanını Düzeltti

Meb haberimiz üzerine İki Branşa Ait Taban Puanını Düzeltti.

Mebpersonel.com olarak dün 40 bin öğretmen atamasına ait branş sayıları ve taban puanların meb tarafından açıklanmasından sonra Din Kültürü Ve Grafik Öğretmenliğinde Taban Puan Hatası Var  haberimizde Din Kültürü İçin Belirtilen taban puan 70'dir. Ancak bu taban puana sahip Meb'in açıkladığı sıralamaya göre sadece 894 kişi mevcuttur.  Mebpersonel.com olarak Bu sebeple 70 olan taban puanın 55 puan olarak düzenlenmesini ve düzeltilmesini talep ediyoruz. Aksi taktirde 2819 kişilik kontejanın 2000'i boş kalacaktır. İkinci Branş olarak ta Grafik ve Fotoğraf/Grafik bölümüne 46 kontenjan ayrılmış ve taban puan 70 olarak belirlenmiştir. şeklinde haber yapmıştık

 MEB'in sıra öğrenme formunda, 70 ve üzeri puan alan aday sayısı 38'dir. 


Meb haberimizde belirtmiş  olduğumuz  iki branşa ait taban puanlarını aşağıyaca çekerek bu hatayı düzelip gerekli güncelemeyi atama kılavuzunda yapmıştır.

Din Kültürü Öğretmenliği taban puanı 55 olarak düzeltilmiş

Grafik ve Foroğraf /Grafi k bölümünde ise taban puanı 0 olarak düzeltilmiştir.


Atama Bekleyen öğremtenlere Duyurulur. Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Kontenjanında Taban Puan Hatası vardır. Din Kültürü İçin Belirtilen taban puan 70'dir. Ancak bu taban puana sahip Meb'in açıkladığı sıralamaya göre sadece 894 kişi mevcuttur. 
Mebpersonel.com olarak Bu sebeple 70 olan taban puanın 55 puan olarak düzenlenmesini ve düzeltilmesini talep ediyoruz. Aksi taktirde 2819 kişilik kontejanın 2000'i boş kalacaktır.


GRAFİK VE FOTOĞRAF/ GRAFİK

Grafik ve Fotoğraf/Grafik bölümüne 46 kontenjan ayrılmış ve taban puan 70 olarak belirlenmiştir.

 MEB'in sıra öğrenme formunda, 70 ve üzeri puan alan aday sayısı 38'dir. Bu ise 70 barajını geçen herkes başvursa dahi 32 kadronun boş kalacağı anlamına gelmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

15 Yorum