banner476

Mehmet ACET: Öğretmenler çalışmadan kazanç elde etmek istiyor.Buda haksız kazançtır.

Bakan Ziya Selçuk'un bugün katılmış olduğu programda 18 Mart tarihinde atanan öğretmenlerin göreve başlama konusunda sunucu Mehmet Acet'in açıklamasına öğretmenlerden tepki var.

Öğretmen Atamaları 10.05.2020, 13:50 10.05.2020, 14:19
Mehmet ACET: Öğretmenler çalışmadan kazanç elde etmek istiyor.Buda haksız kazançtır.

Bakan Ziya Selçuk bugün katılmış oldıuğu Kanal 7 ekranlarındaki BaşkenT Kulisi programının sunucucu gazeteci yazar Mehmet ACET Bakan Ziya SELÇUK'a 18 Mart tarihinde atanan öğretmenlerin ne zaman göreve başlayacağı sorusunu sordu .

Bakanın cevap vermesinden sonra Mehmet Acet ,Bakan Ziya Selçuk'un cevabına atıfta bulunarak "Yani benim  kişisel görüşümü teyit  eden  sözler ifade ettiniz yani bir çalışmadan kazanç elde etmek haksız kazançtır" . Göreve  başlamak isteyen  öğretmenleri , çalışmadan kazanç elde etmek istedikleri ve bununda haksız kazanç oldugunu söyledi.

Bu açıklama sonrası kararname bekleyen öğretmenler ,Mehmet Acet'in bu sözlerine  twitterda #HaksizKazancDegil16YillikEmek hastagi ile  Mehmet ACET'en bu konu hakkında bir özür bekliyorlar.

Tepkiler sonrası Mehmet ACET dediginin arkasında olduğunu ve bunun adının haksız kazanç olduğunu tekrar ederek twiettar adresinde   şu paylaşımu yaptı;

İşte o konuşma ve videosu

Bakan Ziya SELÇUK : Atamanın belli işlemleri var  basamakları ve bunların hepsi tamamlandığında yani  mülakat aşaması var başvuru aşaması var sınav aşaması var vesaire vesaire bu aşamalar tamamlandığında oluyor bu .

Mehmet ACET :Yani benim  kişisel görüşümü teyit  eden  sözler ifade ettiniz yani bir çalışmadan kazanç elde etmek haksız kazançtır .

Bakan ZİYA SELÇUK : Okul açıldığında tabii ki biz bunu hemen yapacağız

Mehmet ACET : Corona nedeniyle mecburiyetler bir  uzama  durumu söz konusu oldu o zaman.

www.mebpersonel.com /Özel haber 

Yorumlar (26)
Elazığ 3 ay önce
Acet doğru söylüyor
Mesut 3 ay önce
Lütfen artık öğretmenleri kötüleyerek kimse prim yapmaya çalışmasın. Sıkıldık biz egitim ile ilgisi olmayıp gazetelerde öğretmenlerden bahseden haksız kazanç peşinde koşanlardan. Varsa bu millete bir diyeceğiniz konuşun yoksa da öğretmenleri satmaya çalışmayın .
Dingil 3 ay önce
Bi bitmediniz öğretmen düşmanları
Öğretmen M. 3 ay önce
Bu beyefendi böyle bir örnekle işsizkalıp yaşamış mi?
kadir 3 ay önce
ben bir öğretmenim. adam yerden göğe kadar haklı. şu an aldığımız ek ders bile hata. tüyü bitmemiş yetimin hakkı var o paralarda.
Ücretli 3 ay önce
Öğretmenleri tükettiniz bitirdiniz birgün ahım tutacak
Emrah 3 ay önce
Bu öğretmen düşmanlığı neden hortladı.
ŞÜKÜR 3 ay önce
Zaten atanmışsınız. Biraz sabredip her şeyin yoluna girmesine beklemek çok mu zor. Biraz da ülkenizi düşünün.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@