banner476

Memur öğretmenler açıklama bekliyor

Öğretmen Atamaları 21.12.2016, 08:43 21.12.2016, 08:50
Memur öğretmenler açıklama bekliyor

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Sayın Başbakanımız;

Sayın Milli Eğitim Bakanımız;

KPSS puanı ile kamu kurumlarına memur olarak atanmış öğretmenler olarak kurumlar arası ve kurum içi öğretmen alım müjdenizi bekliyoruz.

Branşımızda yeterli alım olmadığı için ya da illegal kesimlerce sınav sorularının el değiştirmesi gibi çeşitli nedenlerle yüksek KPSS puanı almamıza rağmen öğretmen olarak değil, memur olarak farklı kurumlara atandık. 2012 yılına kadar mevcut olan kurumlar arası geçişin tekrar getirilmesi halinde Ücretli öğretmenlik sorunu da ortadan kalkacaktır.

Sayın Başbakanımızın Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında "Mevcut eldeki personeli, ihtiyaç olan yerlere kaydırmak suretiyle açığı kapatmış olacağız." açıklaması mevcuttur.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'nun "Verimli Personel Rejimi" ilkesini de göz önünde bulundurarak, 657 sayılı Yasanın 48. maddesi kapsamında devlet memurluğuna atanmış, kamu kurumlarında halen görev yapan, Öğretmenlik yapma koşullarına sahip (Eğitim Fakültesi ve FEF mezunu) verimsiz istihdam sonucu masa başı işlerde unutulmuş devletin milli hazinesi memur öğretmenlerin eğitim-öğretim sistemimize kazandırılması sisteme de can verecektir. Devlet terbiyesine sahip memur öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı'nda sinerjilerini de katacaklardır.

Öğretmen açığına rağmen kamuda kadroya sahip öğretmenler, memur olarak çalışmaktadır. Anayasa'nın 17. maddesinde Anayasa'nın 17.maddesi gereği "kamu görevlilerinin özel koşullarına göre verimliliklerinin en yüksek düzeyde olduğu ve hizmetinden en yüksek oranda yararlanılacak bir birimde çalıştırılmaları kamu yararına daha uygun olduğu gibi, memurların istediği bir alanda çalışmasının maddi ve manevi varlığının gelişmesine olumlu katkı sağlayacağı ve kamu hizmetinden beklenen faydanın artacağı da tabiidir. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 74. maddesinde kurumlar arası geçiş hükmü de mevcuttur. Mevzuat olarak herhangi bir engel bulunmadığından kurumlararası atama yolu, öğretmen açığını kapatmanın EN KOLAY ÇÖZÜMÜ olacaktır.

Çeşitli Terör örgütleri üyesi ya da sempatizanlarının memur kadrolarından itina ile ayıklandığını ve ilk atama yolu ile yeniden devletimize sızmaya çalışacağı düşünüldüğünde, elde kalan memurların tüm taramalar sonucunda ortaya çıkan tertemiz bir kitle olduğu ve DEVLETİNİ MİLLETİNİ SEVEN MEMUR ÖĞRETMENLERİN Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak aktarılması, aynı zamanda EN GÜVENİLİR ÇÖZÜM olmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tüm okullarda tam gün eğitim-öğretime geçmeye hazırlanıyor. Son toplumsal olaylar neticesinde de onbinlerce öğretmen açığı oluşmuştur. Öğretmen açığını kapatmanın en güvenilir, ekonomik çözümü kamudaki memur öğretmenlerdir. Devlet memuru olmaları nedeniyle maaş almakta olduğumuzdan,bütçeye ek yük getirmeden "memur öğretmenlerle" Devletimiz masrafsızca kapatacaktır. Öğretmen açığını kapatmada EN EKONOMİK (MASRAFSIZ) ÇÖZÜM olduğu da kesindir. Örnek olarak; 8.000 memur öğretmen alınır ise ödenecek 10 yıllık maaş ve diğer giderler toplamı ise 8.000*3.000*12*10=2.880.000.000,00 TL dir. Bir dersliğin ortalama maliyetini 50.000 TL olarak düşündüğümüzde bu tutar yaklaşık 60.000 adet dersliğin maliyeti demek olmaktadır. Bu hamle ile devletimiz hem öğretmen sorununu bir ölçüde çözecek hem de önümüzdeki 5 yıl boşunca ihtiyaç duyulacak dersliklerin tüm maliyetini çıkartacaktır.

Anayasa Mahkemesi'nce ilgili düzenleme iptal edilmiş olmasına karşın, işyerleri özel okula dönüştürülerek mağdur edilmeyen dershane öğretmenleri (KPSS şartı aranmadan sadece sigortalılık süresi şartı ile) Milli Eğitim Bakanlığı'na öğretmen olarak atanarak kendilerine ayrıca kamuda çalışma hakkı da verilmiştir.

KPSS ile atanarak kamuya atanan ve öğretmenlik şartlarına haiz memurlar olarak kurumlar arası ve kurum içi öğretmenliğe geçiş müjdenizi bekliyoruz.

" MEMUR ÖĞRETMENLER PLATFORMU"

Yorumlar (37)
Memur öğretmen 4 yıl önce
İnşAllah devlet büyüklerimiz bu sorunu çözecek. Memur öğretmenler sınıflara kavuşacak.
Öğretmen ama memur 4 yıl önce
Kendi branşlarımızda ve mesleklerimizde daha verimli ve başarılı olacağımıza inançım tamdır
Mahi 4 yıl önce
Sayın Devlet büyüklerim büyük bir aşkla mesleğimize gececeğimiz günü bekliyoruz. Tekrar bu hakkı bize verin.
Öğretmen 4 yıl önce
İnşAllah. Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanım biz memur öğretmenlerin sorunu sadece siz çözersiniz. 2012 yılından beri kurumlar arası ve kurum içi ilk atama kontenjanını bekliyoruz.
Nihat 4 yıl önce
Sayın bakanım memur öğretmenler bir açıklama bekliyor. 2012 yılından beri kurumlar arası geçiş bekliyoruz.şehit yakınları gibi bizleride meb kadrosuna alın.
Yeter 4 yıl önce
Sayin bakanim ne olur kpss ve oabt ye girenleri artik atamayin yerlerine bizi memur ogretmenleri atayin ne olur
Demir 4 yıl önce
Biz de açıktan yeniden atama kontenjanı müjdesini bekliyoruz.
Dershaneciler 4 yıl önce
Bu memur öğretmenleri atamayın bizleri atayın sayın bakanım bıktık artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@