banner476

Memur Öğretmenler MEB'e Geçmek İstiyor

Memur Öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı Kadrosuna Geçmek İstiyor.

Öğretmen Atamaları 26.09.2017, 22:56 26.09.2017, 23:03
Memur Öğretmenler MEB'e Geçmek İstiyor

Çeşitli sebeplerle MEB kadrolarına atanamamış olup da farklı bakanlıklarda memur olarak görev yapan öğretmenler MEB kadrosuna geçmek istiyor. Asıl meslekleri olan öğretmenliği yapamadıkları için mutsuz olan bu arkadaşlarımız, MEB'deki öğretmen açığına da işaret ederek kurumlar arası geçişle MEB kadrosuna geçmek ve öğretmenlik yapmak istiyorlar.

Hali hazırda yaklaşık 80 bin öğretmen açığı varken; MEB sürekli ücretli öğretmen alırken, bu memurları öğretmen olarak kurumlar arası geçişle ve KPSS puanı üstünlüğüyle MEB kadrosuna almak MEB'in da yararına olacaktır. Ücretli öğretmen sayısı düşecektir. 

MEB'e çağrımız memur öğretmenlerin sesini duyması ve kurumlar arası geçiş hakkını vermesidir.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (39)
ayzen 3 yıl önce
yetkililerden rica ediyoruz ömrümüzü öğretmenlik yapmadan bitirmek istemiyoruz okullarımıza öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz
G.ARSLAN 3 yıl önce
gerçek i̇şi̇mi̇zi̇,öğretmenli̇ği̇mi̇zi̇ yapmak i̇sti̇yoruz.sesi̇mi̇z olduğunuz i̇çi̇n teşekkürler mebpersonelcom...
Bora Berk 3 yıl önce
2 yıllık ücretli öğretmen yerine 4 yıllık bitirmiş öğretmenlik vasıflarına sahip, kamu kurum kültürüne sahip memur öğretmenler tabii ki daha mantıklı ve ekonomik çözüm. İlk atamacıların kadrosu dışında memur öğretmenleri kendi içinde kpss puanı ile Meb e kaydırmak çok mantıklı...
salih kurt 3 yıl önce
Teşekürler MEB personel öğretmen olarak mebe geçişimiz hem bizi hemde MEB kazançlı çıkaracak. biz çok sevdiğimiz mesleği icra edeceğiz MEB de Azda olsa öğretmen açığını kapatacak
mnimet 3 yıl önce
12 yıl formasyon bekledim. tam aldım derken bu sefer kurumlararası geçişi kapandı.
#memuröğretmenlermağdur 3 yıl önce
sayın başbakan binali yıldırım, milli eğitim bakanı i̇smet yılmaz, maliye bakanı naci ağbal , çalışma ve sosyal güvenlik bakanı jülide sarieroğlu ve devlet personel başkanı enes polat.
kpss ile kazandıkları öğretmenlik dışı kamu personeli görevlerini sürdürürken 31.08.2012 meb atama ve yer değiştirme yönetmeliği değişikliği ile mağdur olmuş kişilerin kadroları çalıştıkları il-ilçelerde meb'e öğretmen unvanıyla aktarılıp mağduriyet 5.yılda bitirilecek midir?
Ysmn 3 yıl önce
Memur Öğretmenlerin Meb e geçişi sağlanmalı
öğretmenli̇k yapma hakki olan kamu personeli̇ 3 yıl önce
1) kamu personeli iken üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirip öğretmenlik yapma hakkına sahip olmuş aday öğretmen olacak asil memurlar.
2) memuriyet öncesi meb özel öğretim kurumlarında asil öğretmen olmuş ya da aday öğretmen kalmış asil memurlar.
"memuröğretmenler arasında lisans - tezsiz yüksek lisans öğrenimlerinin ardından memuriyet öncesi meb'e bağlı özel öğretim kurumlarında çalışmış, temel-hazırlayıcı-uygulamalı eğitim ve sınavlarını başarıyla tamamlamış asi̇l öğretmenler de vardır."
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@