banner476

Merakla Beklenen Ek Atama Geliyor- Öğretmen Atamaları Nisan'da...

Merakla Beklenen Ek Atama Geliyor- Öğretmen Atamaları Nisan'da...

Öğretmen Atamaları 11.02.2020, 19:36
Merakla Beklenen Ek Atama Geliyor- Öğretmen Atamaları Nisan'da...

Bugün MEB Öğretmenler Atama Mücadele Platformu- MÖAP grubu MEB Genel Müdürü Sn Hamza Aydoğdu ile verimli bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede 2020 öğretmen atamaları ile ilgili önemli konulara değinen öğretmen adayları 20 bin ek atama olacağını sosyal medya MÖAP grubunda paylaştılar. İşte o paylaşım:
***
AÇIKLAMA ANKARA MÖAP

Bugün bildiğiniz üzere Gamze hocamızla birlikte Hamza hocamızla görüştük. Kendisinin sizlere çok selamı var. Bizleri de sağ olsun çok güzel karşıladı.Gercekten mükemmel bir insan. Yemeğimizden tutun havaalanına kadar kendisi bıraktırdı.Hele ki o canlı yayın konusu müthiş kendisi telefonu aldı direkt açtı yayini Ona burdan sonsuz teşekkürlerimizi sunarım.

Şimdi gelelim sorularınızın cevaplarına.

1) Ek atama sorusuna inşallah bakanımız çalışıyor umut ediyorum olacak. Benim tahminim sayının 20 bin olduğu yönündedir. Hatta bence 20 bin şimdiden hayırlı olsun. Umarım yanılırım da sayı artar.

2)Aldığım izlenim Nigar Hoca olayının doğru olduğu yönündedir.

3) 24 il doğru. Olası bir ek atamada İstanbul baz alınarak illere dağılım olacağı yönündedir. Kısacası batı ağırlıklı olabilir. Doğuda öğretmen ihtiyacı sadece 26 bindir. Tahminim ek atamanın batı illeri ağırlıklı olacağı yönündedir.

4) Mülakat ve güvenlik soruşturması konusu da ortada kesin bir şey olmadığı ve gelişmelere göre her an her şey olabilir.

5) Branş kontenjanları konusunda norm ve ihtiyaca göre kontenjanların belirlendiği, liseye 600 bin öğrenci girecek olması hemen değil de zamanla kontenjanları olumlu yönde etkileyeceği şeklindedir.

6) Mesleki ve teknik öğretmenler konusuna sayın bakanımız önem vermektedir. Fakat derslik sayısı yetersiz kaldığı için öğretmenler norm fazlası durumundadır. Sadece öğrenci değil derslik sayısı da önemlidir. Bu sorunun giderilmesi zamanla olacağı yönündedir.

7) Bilişim öğretmenlerinde öğretmen ihtiyacı baz alınarak kontenjan belirlenmektedir. Olası ek atamada 18 Marttaki atamaya benzer kontenjanlar verilebilir.

8 ) Okul öncesi eğitimin zorunlu olması alımları olumlu etkileyecek. Ek atamada çok fazla olmasa bile zaman içerisinde kontenjanlar artabilir.

9) Türkçe öğretmenliğinin 4 temel beceriye ayrılması durumunda Türkçe kontenjanları artabilir. Türkçenin değer kazanması İngilizceyi etkilemezmiş.

10) Bazı branşlar konusunda da konuştuk ilk atamaya benzer kontenjanlar verilebilir. İhtiyaçlar ve norm fazlalığı baz alınarak bu şekilde yorum yapıldı.

11) İlköğretim matematik kontenjanları genel olarak ilk atamaya göre azalmayacağı yönündedir.

12) Mülakatlarla beraber sıralamalar da verilecek.

13) Sözleşmeli öğretmenlik aynı sistemle devam edeceği yönünde bilgi aldık.

14) Puanlarda yuvarlama devam edecek

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
loqbey 8 ay önce
LİSELERDE ÖĞRENCİ sayısı artacak o yüzden lise branşları matematik,edebiyat,fizik,kimya,biyoloji artmalı kontenjanlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@