banner476

Milli Eğitim Müdürünün Atama Tweeti Yanlış Anlaşıldı

Muş İl Milli Eğitim Müdürünün öğretmen atamalarıyla ilgili twitter da attığı mesaj büyük tepki çekti.

Öğretmen Atamaları 23.01.2015, 09:54 23.01.2015, 10:02
Milli Eğitim Müdürünün Atama Tweeti Yanlış Anlaşıldı
 Muş İl Milli Eğitim Müdürü attığı tweet ile kontenjanlara yönelik bir açıklama yaptı. Yapılan bu açıklama öğretmen adaylarından büyük tepki çekti. Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan twitter üzerinden yaptığı açıklamada; Muş iline verilen kontenjan sayısının 391 olduğunu ve bu kadro sayısı içerisinde 40 tane sınıf öğretmeni olduğunu, sınıf öğretmeni sayısının 100'e çıkarılması için çaba sarf ettiklerini açıklamıştı.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü'nün bu açıklaması yanlış anlaşıldığı için büyük tepki çekti. Mebpersonel.com olarak hazırladığımız bu haberle bu yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırıyoruz. 

Bu yanlış anlaşılmaya bir son vermek için siz değerli öğretmenler adaylarına bir örnekle konuya açıklık getiriyoruz; Şimdi, şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarında 15 bin öğretmen kadrosu içinden 1000 kadronun sınıf öğretmenliğine ayrıldığını varsayalım. Bu 1000 kadronun illere göre dağılımında Muş'a 40 sınıf öğretmeni Diyarbakır'a 60 sınıf öğretmeni kadrosu verilmiş olsun. 

Normal şartlar altında Diyarbakır'ın sınıf öğretmeni ihtiyacı 30 kadrodur. Muş'un sınıf öğretmeni ihtiyacı ise 100 veya üzeridir. Bu durumda Diyarbakır'a sınıf öğretmenliği için fazladan verilmiş olan bu 30 sınıf öğretmeni kadrosu Muş iline kaydırılır. Muş ilinden ise gelen sınıf öğretmenliği  saysı kadar kontejan ise diğer branşlara aktarılmak için Diyarbakır iline aktarılak  Muş ilindeki kadro sayısı ancak böyle arttırılabilir. Bunun dışında bir artış söz konusu olamaz.

Verdiğimiz örnekte bahsetmiş olduğumuz husus yönetmelikle bağdaştırılarak verilmiştir. Öğretmen adaylarındaki algı ise, Muş İl Milli Eğitim Müdürünün sanki sınıf öğretmenliğine ayrılan kadronun arttırılması gibi bir çalışması var gelmektedir. 

Böyle bir şey söz konusu olamaz. Tekrar belirtelim, 15 bin öğretmen atamasında sınıf öğretmenliğine ayrılan kadro sayısında artış olması söz konusu değildir. Sadece diğer illere fazla verilen sınıf öğretmenliği kadrosundan Muş iline verilerek bu ildeki sınıf öğretmeni sayısı ancak böyle arttırılabilir. Öğretmen adaylarının bu konuyla ilgili yanlış algıya kapılmalarına gerek olmadığınıMebpersonel.com olarak özellikle bir branşın değil tüm branşların sesi olmak için çaba sarf ediyoruz. Mümkün olduğunca her branşın isteklerine ve şikayetlerine yer veriyoruz. Mebpersonel.com olarak istiyoruz ki 100 bin atama olsun ve bu branş kavgaları olmasın. 

15 bin öğretmen atamasında atanacak olan öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun diyoruz.

Mebpersonel.com/Özel Haber

Yorumlar (49)
Okulönceci 6 yıl önce
Branş bazında kontenjanları elimize versinler sonra ne halt ederlerse etsinler. Saf mıyız biz? Peki hani kontenjanlar niye yayınlanmıyo
mustafa 6 yıl önce
O zaman eylul de ikram bagci kimse 5000 uzeri alamadi dedi ardindan siirt mv 870 sinifi 1200 kusure cikardik dedi.hoop sinif 6152 oldu. Peki o aradaki 400 baska ilden mi kaydirildi yoksa branslardan mi ????
BURHAN KORKMAZ 6 yıl önce
Bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.Görünen köy klavuz istemez derler.
melih tekin 6 yıl önce
13 mus 40 olmuş sonra 100 olacakmis onu da yazin lutfen...
Sosyalci 6 yıl önce
eylül atamasında doğulu milletvekillerinin popüler olma ve siyasi kaygıları sosyal bilgilerden 727 kontenjan alımına sebep oldu..mesele bu olduğu için bu zevatların hassas davranması gerekir
Ali 6 yıl önce
tabi tabi yanlış anladık kesin yanlıştı biz salağız zaten ve bu denli büyük bi sitede yalanladı kesin yanlış anladık biz
5 bin sınıf 6 yıl önce
okulların yarıya yakını ilkokul..ve her branşın on katı sayıda sınıf öğretmeni var..atamalarda 5 bin hakkımız..sınıfçılar branşlarla asla eşit olamaz.
Yavv He heeee 6 yıl önce
eylülde gördük kime kontenjan nereden nasıl kaydırılmış!!!!!!! kendiniz buna inanabilirsiniz ama bizi kandıramazsınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@