banner476

Müzik öğretmenlerine atama talebi

Müzik Eğitimcileri Derneği, Milli Eğitim Bakanlığına müzik öğretmenlerinin atamalarına ilişkin önerilerini iletti

Öğretmen Atamaları 12.08.2014, 15:06 12.08.2014, 15:07
Müzik öğretmenlerine atama talebi
 Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED), Milli Eğitim Bakanlığına müzik öğretmenlerinin atamalarına ilişkin önerilerini iletti.
Derneğin Genel Başkanı Refik Saydam, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye genelinde müzik öğretmenlerinin ve eğitimcilerinin haklarını savunmaya, istek ve önerilerini ilgili makamlara ulaştırmaya çabaladıklarını belirtti.

Kendilerine gelen talepler doğrultusunda, ağustos ayında yapılacak öğretmen atamalarına ilişkin Bakanlığa önerilerini gönderdiklerini bildiren Saydam, 2014 atama döneminde, müzik öğretmenlerine önceki yılın eksikliğini de kapatacak biçimde kontenjanın ayrılmasını istediklerini kaydetti.

Saydam, Bakanlığa ilettikleri talepte şu ifadelere yer verdi:

"Bilindiği gibi 2013 atama dönemlerinde ek atamalar da dahil olmak üzere 197 müzik öğretmeni ataması yapılmıştır. 2014 Şubat'ında müzik öğretmenliği alanında yapılan 223 atama bu yetersizliği telafi edememiştir. 2014 Ağustos atama döneminde, okullarımızdaki öğretmen gereksinimi ve atama bekleyen çok sayıda genç arkadaşımızın da olduğu göz önünde bulundurularak yeni atanan müzik öğretmeni sayısını (şubat ayı ile birlikte) bin 500'e çıkaracak ölçüde kadro ayrılmasını meslektaşlarımızın, velilerimizin ve merkez yönetim kurulumuzun acil istemi olarak bilgilerinize iletirim."

Bugün
Yorumlar (43)
mzk 1500 6 yıl önce
sonunda sesimizi duyuran biri oldu tesekkurler sayin saydam...
güvenç 6 yıl önce
teşekkürler
Müzik 6 yıl önce
teşekkürler sayın saydam
müzik 1500 6 yıl önce
sesimizi duyun artık!!
ezgii 6 yıl önce
böyle haberler görünce cok mutlu oluyorum :)
Müzikçiyiz 6 yıl önce
bu yıl müziğe hak ettiği değeri verin
müzik 6 yıl önce
teşekkürler sayın saydam mağduriyetimizi dile getirdiğiniz için geç yıl çekilen sancıyı çekmek istemiyoruz hakkımız 1500 atama
diyar 6 yıl önce
müzik ders saati arttırılmalıdır, bu sayede daha çok öğretmen ihtiyacı olacaktır. böylece hem atanacak arkadaslarimizin umudu artacak, hemde çalışan ogretmen ders tamamlamak icin orda burda ziyan olmayacaktir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@