banner476

Müzisyenlerden öğretmen atamaları için eylem

İZMİR Müzisyenler Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı'na çağrıda bulunarak, yeni eğitim öğretim yılında 1500 müzik ve 1500 resim öğretmeni atanması için oturma eylemi yaptı.

Öğretmen Atamaları 06.08.2014, 21:23 06.08.2014, 21:24
Müzisyenlerden öğretmen atamaları için eylem
 Konak Meydanı'nda saat 19.00'da bir araya gelen İzmir Müzisyenler Derneği üyesi yaklaşık 20 kişilik grup, okullarda yeteri kadar resim ve müzik eğitimine önem verilmediğini belirtti. Gruptakiler, yeni eğitim öğretim yılında 1500 müzik ve 1500 resim öğretmeni atanması için oturma eylemi yaptı. Şarkı söyleyip resim yapan eylemcilere vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Grup adına açıklama yapan İzmir Müzisyenler Derneği Başkanı Oktay Çaparoğlu, "Bizler, özelde müzik ve resim alanında, genelde ise bir bütün olarak güzel sanatların eğitim sistemimizde hak ettiği yeri bulmasını istiyoruz. Sanatın yaşamı güzelleştirici ve insanları birleştirici özelliği ile insan olma bilincine yaptığı katkıyı düşünerek, hayatımızda sanatın daha etkin olmasını istiyoruz. Üniversitelerde müzik öğretmenliği ve güzel sanatlar bölümlerinde müzik ve sanat eğitimi aldıktan sonra sanatımızı öğretmen olarak gelecek nesillerle buluşturmak istiyoruz. Bu sebeple okullarda müzik ve sanat eğitiminin daha nitelikli bir hale gelmesi için 1500 müzik ile 1500 resim öğretmeninin atanması için Milli Eğitim Bakanlığı'na çağrıda bulunuyoruz" dedi. Grup üyeleri basın açıklamasından sonra oturma eylemine son vererek olaysız dağıldı.
Yorumlar (23)
RESİM 6 yıl önce
arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.göstermiş oldugunuz duyarlılıktan dolayı mutlu oldum.diger illlerde de bu gibi birlik ve beraberligi devam ettirelim.müzik ve resim in önemini eğitim de vurgulayalım. evet 1500 atamaya destek veriyorum..
Güneş 6 yıl önce
helal size
Müzik 6 yıl önce
bravo!!! sonsuz tesekkurler,..hakettigimiz kadroyu alacagiz insallah
tesla20 6 yıl önce
abi, resim tamam da müziğe ne oluyor 55 le atanıyorsunuz yapmayın,hem de her sene
asd 6 yıl önce
abi azcık çalışın da ondan sonra kadro isteyin be. siz 55 le atanırken millet 85 ile atanamıor ???
5r 6 yıl önce
he ya ne güzel sende çalış 85 i geç.biz iki sınava girelim yetenek dahil sizde kuzu kuzu girin ondan sonra tüm derslerimiz uygulamalı olsun sende benile kendini bir tut yemez birde utanmadan benim branşımdan ders ver.
Müzikçi 6 yıl önce
azcık beyniniz olsa düşünürsünüz müzikçilerin kpss yle ne ilgisi olduğunu.. 60 barajı varken 55 atanılmıyor mantıken hem... siktirin gidin kpss çalışında atanın.
Sanat Ülkesi 6 yıl önce
kafası almayan arkadaşlar...kpss gkgy yerine müzik resim sanat sınavı yapsın siz 55 ile atanın biz 90 üstü ile atanmaya razıyız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@