banner476

Nur Serter: Ağustos 2012'de yapılacak 40 bin öğretmen ataması şaibelidir

Nur Serter: Ağustos 2012'de yapılacak 40 bin öğretmen ataması şaibelidir

Öğretmen Atamaları 13.08.2012, 06:24 13.08.2012, 06:24
Nur Serter:  Ağustos 2012'de yapılacak 40 bin öğretmen ataması şaibelidir

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, "Ağustos 2012^de Yapılacak olan 40 bin öğretmen ataması şaibelidir" dedi.


CHP İstanbul
Milletvekili Nur Serter, KPSS sorularının çalındığı iddia edilen illerin gösterdiği başarının, iddiayı doğrular nitelikte olduğunu iddia ederek, "Yapılacak olan 40 bin öğretmen ataması şaibelidir" dedi.Serter, yaptığı yazılı açıklamada, 2012 KPSS sonrası, soruların çalındığının iddia edildiğini ve KPSS soru kitapçığının bazı sayfalarının yayımlandığını hatırlattı. KPSS sorularının çalındığı iddia edilen Siirt, Kilis, Muş gibi illerin gösterdiği başarının, bu iddiaları doğrular nitelikte olduğuna dikkat çeken Serter, yakın bir tarihte, bu sonuçlara dayalı olarak 40 bin öğretmen ataması yapılacağını dile getirdi.
-"ÖSYM BİR SINAVI DAHA YAPAMAMANIN ACZİ İÇERİSİNDEDİR"-


Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) öğretmen atamalarını, KPSS'deki şaibe ortadan kalkıncaya kadar ertelemesi gerektiğini vurgulayan Serter, şunları ifade etti:


"ÖSYM'nin yaptığı sınavlarda, cemaat ve KCK etkisinin olduğu tartışmaları, tüm ülke kamuoyunda devam etmektedir. ÖSYM bir sınavı daha yapamamanın aczi içerisindedir. ÖSYM binlerce gencimizin emeğinin çalınmasına neden olmuştur. ÖSYM Başkanı Ali Demir'in bu koltukta daha ne kadar oturacağı merak konusudur. Yapılacak olan 40 bin öğretmen ataması şaibelidir. Milli Eğitim Bakanı, binlerce gencimizin emeğinin çalınmasına, tepkisiz kalarak ortak olmaktadır. ÖSYM'de yaşanan bu skandallara sessiz kalan AKP hükümeti emek hırsızlarına göz yummaktadır."


(ANKA) 

Yorumlar (13)
cetin 8 yıl önce
durmak yok yola devam. sınavda şaibe yok bence.
kader 8 yıl önce
şaibe olduğu apaçık ortada
erdal 8 yıl önce
o kadar çalışan gencin çabaları boşa gitti. hak ettikleri yerde olamayacaklar.kul hakkıdır ödenmesi imkansızdır.hele ki bukadar gencin hakkı. bilemiyoruz nasıl kalkacaklar bu iişin içinden.
kilisli 8 yıl önce
diğer doğu illerini bilemem ama kilis e birşey demeye kimsenin hakkı yok. lys de de 1. oldu zaten. kilis in eğitimi iyi.
**** 8 yıl önce
saibe falan yok.. sınavı kotu gecenler dıyo bıseyler.. atamanında ertelenmesıne gerk yok.. durmak yok yola devam hadı mebb kılavuzları beklıyoruz..doğu ıllerınıede laf atmayın..
gmz 8 yıl önce
benimde netlerim beklediğim gibi geldi. çalışan emeğinin karşılığını alıyor.
ömer yıldız 8 yıl önce
beklediğim net geldi. çalışmayanlar bahane yerine ders çalışmalıdır.
c.yıldız 8 yıl önce
lan olum herkes senin gibi inek olsaydı türkiyenin adı hollanda olurdu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@