Öğretmen Adayları Sn Müsteşar Yusuf Tekin'e Soruyor

Öğretmen Adayları Sn Müsteşar Yusuf Tekin'e Soruyor

Öğretmen adayları, şimdiden atama takvimine ve sayısına yoğunlaştı. MEB Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN’den sosyal medya üzerinden bir açıklama bekliyoruz.

 Sözü dolandırmaya gerek yok. Konu belli. 2016 KPSS yapıldı, sonuçları 14 Temmuz Perşembe günü açıklanacak. ÖABT, 24 Temmuz’da yapılacak. Öğretmen adayları, şimdiden atama takvimine ve sayısına yoğunlaştı. MEB Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN’den sosyal medya üzerinden bir açıklama bekliyoruz. Daha doğrusu öğretmen atamalarıyla ilgili zaman zaman bilgilendirme yapılırsa bilgi kirliliği de önlenmiş olacaktır. Öğretmen adaylarının beklentilerini içeren 7 soruyu Sayın Müsteşarımıza soruyoruz. 

Sayın TEKİN’den Cevap Aradığımız Sorular

1) Eski Bakanımız Nabi AVCI, yaz ayında atama yapacağız demişti, yeni Bakanımız İsmet YILMAZ’la birlikte yaz döneminde atama olmayacağı açıklandı. Öğretmen atama takvimiyle ilgili net karara vardınız mı?


2) MEB’in öğretmen ihtiyacı 60 bin civarında. Eylül ve Şubat dönemi olmak üzere iki atama dönemi var. 2016 KPSS puanıyla yaklaşık ne kadar öğretmen almayı planlıyorsunuz? 3) Yeniden sözleşmeli öğretmenliğe dönüş yapıldı. Gerekçe de öğretmeni Doğu’da tutmak. Mantıklı bir yaklaşım olarak görüyoruz ama mülakat konusunda geri adım atılacak mı? Kadrolu atamada ve ücretli görevlendirmesinde mülakat yokken sözleşmeli alımda mülakatın sebebini açıklayabilir misiniz?


4) Meclis genel kurulunda mülakat konusu gözden geçirilebilir mi? Yani mülakatı kaldırıp güvenlik araştırması, sağlık raporu, diksiyon testi gibi aşamalar getirecek misiniz? Veya 3 katı kadar aday değil de 2 katı kadar aday mülakata alınabilmesi mümkün müdür?


5) Kadrolu öğretmen alımına da devam edileceği belirtildi. Eylül döneminde veya Şubat döneminde ne kadar kadrolu öğretmen almayı planlıyorsunuz? 2016 yılı bütçesine göre kadrolu alım mümkün değilse emekli olanların yerine kadrolu alım yapılamaz mı?


6) Bildiğiniz üzere sözleşmeli olarak atanan bir öğretmen, aynı puanla kadrolu öğretmenliği de tercih etmektedir. Bunun için yasal bir düzenleme yapılacak mı? Aynı puanla tekrar tercihler engellenecek mi? Veya kadrolu atamayı sözleşmeliden sonra mı yapacak mısınız?Öğretmen atama takvimi ve sayısıyla ilgili açıklama için 24 Temmuz’u mu bekliyorsunuz? Yani Alan Sınavından sonra mı resmi bir açıklama yapılacaktır?

7) Öğretmen atama takvimi ve sayısıyla ilgili açıklama için 24 Temmuz’u mu bekliyorsunuz? Yani Alan Sınavından sonra mı resmi bir açıklama yapılacaktır?

Kamupersoneli.Net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum