Öğretmen Adaylarının ve Öğretmenlerin Gözü Bu Haberde

Öğretmen Adaylarının ve Öğretmenlerin Gözü Bu Haberde

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu 80 sayılı Kararında değişikliğe hazırlanıyor. Değişiklik yapılacak olan “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar ile Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslar” öğretmenler ve öğretmen adayları için hayati öneme sahip.

 Söz konusu değişikliğin ana hatları İstanbul’da yapılacak olan çalıştay’da belli olacak.

Değişiklik çalışması ile ilgili açıklama yapan bakanlık açıklamada “Esasların uygulanması sırasında ortaya çıkan sorunların ve buna ilişkin etkin ve kalıcı çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla bir Çalıştay düzenlenmesi uygun görülmüştür.” Denildi.

9–10–11 Eylül 2013 tarihlerinde, İstanbul Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde (eski öğretmenevi) gerçekleştirilecek olan Çalıştaya, Bakanlık ve Üniversite temsilcileri ile öğretmenler olmak üzere 100 kişi katılacaktır.
 
Çalıştaya Milli Eğitim Bakanı, Müsteşarı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü ve ilgili öğretim dairelerinin genel müdürleri de katılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum